Išplėstinė paieška
 
 
 

Asmenybės savianalizė

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Aš ir mano savybės. Asmenybė ir individualumas. Saviaktualizacija. Asmenybės tipologija. Aš vaizdas. Ryšys su aplinka. Emocinės būsenos. Krizių išgyvenimas ir jų įveikimas. Gynybinių mechanizmų nustatymas. Kontrolės lokusas. Gerosios ir blogosios savybės. Aukštesnieji jausmai. Aš ir kiti. Bendravimas. Socialinė percepcija ir komunikacija. Interakcija. Tranzakcijos. Pozicijos socialinėse grupėse. Bendravimas praktikoje.

Ištrauka

Šiame darbe atlikta mano, Dariaus Šaliūno, kaip asmenybės, savianalizė. Tai bandymas, remiantis garsiausiomis asmenybių teorijomis ir testų (pateiktų KTU psichologijos katedros dėstytojo J. Jačio bei pačio pasirinktų) pagalba, išanalizuoti ir įvertinti savo kaip asmenybės bruožus, minčių bei veiksmų priežastingumą, o taip pat įvardinti ir apibūdinti savo pagrindines gerąsias ir blogąsias savybes. Kaip pagrindu asmenybės savianalizei atlikti, buvo panaudotas vadovėlis: D.Antinienė ir kt. Psichologija studentui. Kaunas. KTU, 2000. Dėl testų trūkumo kai kurie teiginiai paremti galbūt ne visiškai objektyviais samprotavimais ir savęs stebėjimo rezultatais. Asmenybės savianalizė atlikta išanalizavus asmenines bei bendravimo savybes.

Pagal B. Ananjevą, asmenybė yra visų žmoniškųjų savybių viršūnė, o individualybė – asmenybės kaip veiklos subjekto "giluma". Asmenybė matuojama realių užduočių, kurias spręsdama ji pati iškyla mąstais bei galutinai susiformuoja ir atsiskleidžia spręsdama ne tik asmenines, bet ir kitiems žmonėms reikšmingas problemas.
Asmenybės kryptingumą galima apibrėžti pagal požiūrį į kitus žmones, požiūrį į save ir požiūrį į supantį išorinį pasaulį, o visa tai lemia vertybinės orientacijos: teorinės, ekonominės, estetinės, socialinės, politinės ir religinės. Aš didžiausią dėmesį skiriu socialinėms, teorinėms ir estetinėms vertybių grupėms, t.y. man svarbiausia bendravimas, geri tarpusavio santykiai, pagarba, meilė, tolerancija, o taip pat, koks žmogus yra – ar jis protingas, išprusęs, ar save gerbia…

Jokia veikla neprasideda be priežasties ir be tikslo. Jėga, skatinanti žmogų veikti, vadinama poreikiu, kitaip tariant poreikis tai įtampa, kilusi dėl reikalingų objektų trūkumo, skatinanti žmogų veikti ir atspindinti jo priklausomybę nuo aplinkos.
Mano aukščiausias gyvenimo tikslas, pagal A. Maslou, žmogaus poreikių piramidę, susijęs su saviaktualizacijos poreikiu ir savo potencialo atskleidimu – tapti aplinkosaugos specialistu ir daug nuveikti gamtos labui. Šiuo tikslu aš suderinu savo meilę gamtai su inžinerinėm žiniom ir polinkiu dirbti su technika, o taip pat su globaliniu poreikiu spręsti itin svarbias – ekologines problemas, bei noru nugyventi gyvenimą taip, kad senatvėje nesigailėčiau, jog aš tik egzistavau. Pagrindiniai motyvai šiam tikslui pasiekti: padėti tam ką myli ir tam kas yra mūsų visų namai – gamtai, įprasminti savo gyvenimą, teikiant naudą visiems, įnešti savo indėlį į visuotinių problemų sprendinių ieškojimą ir įgyvendinimą. Žinoma, nepatenkinus fiziologinių, saugumo, meilės ir pripažinimo poreikių tai pasiekti būtų labai sudėtinga ar netgi neįmanoma. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis22.06 KB
Autoriusjovi
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Asmenybes savianalize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą