Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Kita>Iš anksto pašildytos medienos įmirkymas šaltame įmirkymo skystyje vonioje

Iš anksto pašildytos medienos įmirkymas šaltame įmirkymo skystyje vonioje

  
 
 
123
Aprašymas

Laboratorinis darbas Nr. 10. Darbo tikslas: susipažinti su iš anksto pašildytos medienos įmirkymo šaltame skystyje fizikiniais dėsningumais, režimais ir medienos įmirkymo kokybės rodikliais bei jų nustatymo metodika. Pagrindiniai teoriniai teiginiai. Medienos įmirkymo bei įmirkymo kokybės nustatymo metodika. Išvados.

Ištrauka

Darbo tikslas: susipažinti su iš anksto pašildytos medienos įmirkymo šaltame skystyje fizikiniais dėsningumais, režimais ir medienos įmirkymo kokybės rodikliais bei jų nustatymo metodika.
Pagrindiniai teoriniai teiginiai
Šis medienos įmirkymo būdas yra gana efektyvus, nereikia sudėtingų įrengimų, paprasta įmirkymo technologija. Mirkant, medienos įgertas skystos įmirkomosios medžiagos kiekis ir įmirkymo gylis riklauso nuo vakuumo gylio, kuris susidaro dėl medienos temperatūrų skirtumo, gauto pradžioje ją pašildžius, o paskui mirkant šaltame skystyje. Gali būti taikomi 3 šio įmirkymo būdo variantai:
1) mediena šildoma ir įmirkoma vienoje vonioje (mediena įmirksta kokybiškiausiai);
2) pradžioje mediena pašildoma vonioje karštame skystyje, o paskui skystis su mediena ataušinamas ir tada ji įmirksta (kokybės atžvilgiu-tolydus I variantui, bet nėra našus);
3) mediena šildoma karštu įmirkymo skysčiu ar garu vienoje vonioje, o paskui perkeliama į vonią su šaltu įmirkymo skysčiu, kuriame galutinai įmirksta (įmirkymo kokybė blogiausia).
Paprastai mirkoma orasausė (15...20%), o kartais net iki 35 % drėgnumo mediena.
Mirkant medieną pašildytą šiltame skystyje, į ją įmirkymo tirpalas įsiskverbia veikiamas išorės perteklinio slėgio. Jis susidaro todėl, kad pražioje šildant medieną, jos makrokapiliarų matmenys beveik nekinta, todėl didėja šių dujų slėgis, o jei kapiliaruose yra vandens, jis išgaruoja ir veikiama to slėgio dalis oro ir garų mišinio pasišalina iš medienos į įmirkymo skystį, o iš ten - į atmosferą. Kai pašildyta mediena panardinama į šaltą skystį, tai, auštant medienai, aušta ir joje likęs oro garų mišinys, sotusis garas kondensuojasi, oro ir garų mišinio tūris mažėja, o kartu mažėja ir slėgis mikrokapiliaruose. Susidaro vakuumas. Veikiamas atmosferinio slėgio, įmirkymo skystis skverbiasi į medieną. Atmosferos slėgio ir medienoje susidariusio vakuuminio slėgio skirtumas:
Perteklinio slėgio Δp dydis, o kartu ir įmirkymo režimas priklauso nuo šildymo ir įmirkymo temperatūrų T1 ir T2 dydžio ir skirtumo tarp jų, medienos drėnumo W bei šildymo ir įmirkymo ciklo trukmių. Pageidautina medieną šildyti iki kiek galima aukštesnės temperatūros, o mirkyti kuo žemesnėje temperatūroje.
Įmirkymo trukmė priklauso nuo pageidaujamo įmirkymo gylio, medienos savybių ir sortimento storio. Didelę įtaką įmirkymo rezultatams turi pašildytos medienos sortimentų paviršiaus kontaktavimas su atmosferos oru: kuo ilgiau mediena išbūna ore, tuo ji paskui mažiau įgeria įmirkymo skysčio ir negiliau įmirksta. Tai paaiškinama tuo, kad oras intensyviai skverbiasi į medieną ir sumažėja perteklinio slėgio skirtumas Δp.
Medienos įmirkymo kokybę apibūdina trys rodikliai:
1) įgėris – įgertos įmirkymo m-gos kiekis;
2) įmirkymo gylis h;
3) įmirkymo tolygumas;
Įmirkomosios medžiagos įgėris į medieną gali būti nustatomas sveriant sortimentus prieš įmirkymą ir po jo. Įmirkymo gylis nustatomas perpjovus įmirkytą sortimentą pusiau, o paskui dar perskėlus jį išilgai pusiau. Jei sortimentai įmirkyti medieną dažančiomis medžiagomis, tai sortimento skersiniame ir išilginiame pjūvyje pagal pakitusią medienos spalvą matyti įmirkymo gylis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKita laboratorinis darbas
KategorijaKita
TipasLaboratoriniai darbai
Apimtis3 puslapiai 
Dydis239.95 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasDizaino ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Is anksto pasildytos medienos imirkymas saltame imirkymo skystyje vonioje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais