Išplėstinė paieška
 
 

Metalurgija

  
 
 
12345678
Aprašymas

Metalurgija. Juodųjų ir spalvotųjų metalų gavyba. Medžiagos metalams ir lydiniams gauti. Kaitrai atsparios medžiagos. Ketaus (špižiaus) gavyba. Rūdų ruošimo schema. Aukštakrosnės konstrukcija ir darbas. Aukštakrosnės produkcija.

Ištrauka

Uolienos ir mineralinės medžiagos iš kurių gaunami metalai vadinamos rūdomis, o metalų gavybos iš rūdų pramonė – metalurgija. Pagal metalų gavybos būdą metalurgija skirstoma:
1. pirometalurgija (ugnies) – tai metalų gavybos būdas naudojant kuro degimo šilumą. Metalai iš oksidinių rūdų redukuojami anglimi arba jos monoksidu aukštoje temperatūroje. Šiuo būdu gaunami ketus, plienas, alavas, švinas, varis, nikelis.Tai seniausia ir šiuo metu svarbiausia metalurgijos rūšis.
2. hidrometalurgija – metalai iš rūdų gaunami vandeniniais cheminių junginių tirpalais. Rūda tirpinama atitinkamame tirpiklyje (rūgščių, šarmų,druskų tirpaluose). Tirpalas išvalomas, sukoncentruojamas, ir metalai išgaunami , redukuojant juos aktyvesniais metalais arba leidžiant per tirpalą elektros srovę (elektrolizės būdu).Tai gana ilgas ir sudėtingas procesas. Šiuo būdu gaunami auksas, uranas ,taip pat šis procesas taikomas vario, aliuminio, cinko, kobalto gavybai.
3. elektrometalurgija – tai metalų gavybos būdas naudojant elektros energiją: taikomi elektrocheminis ir elektroterminis būdai. Taikant elektrocheminį būdą, elektrolizuojami druskų(vario, cinko, mangano,sidabro ir kt.) tirpalai.Taikant elektroterminį būdą,metalai perlydomi arba rafinuojami elektrinėje krosnyje.
4. plazminė metalurgija (terminė rūdos disociacija plazminėje lydkrosnėje, naudojant žemos temperatūros plazmos energiją).Ji taikoma neanglingo nerūdijančio plieno,sunkiai lydžių metalų lydinių gamybai.
Parenkant metalų gavybos būdą atsižvelgiama į rūdos sudėtį, joje esantį metalo kiekį, turimos energijos išteklius. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasMedžiagotyros konspektas
KategorijaInžinerija >  Medžiagotyra
TipasKonspektai
Apimtis8 puslapiai 
Dydis42.77 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Metalurgija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Konspektai
  • 8 puslapiai 
  • Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla / 1 Klasė/kursas
  • Paulauskienė
Pasidalink su draugais