Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Vadybos mokslo raida Lietuvoje (2)

Vadybos mokslo raida Lietuvoje (2)

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Vadybos mokslo raida 1918 – 1940 metais. Vadybos mokslo tėvas Lietuvoje - Vytautas Andrius Graičiūnas. Karininko Prano Lesauskio mokslinės veiklos nuopelnai vadybos mokslo raidai. Vadybos idėjų propagavimas J. Šimkaus moksliniuose darbuose. Mokslinės vadybos draugija. Vadybos mokslo raida sovietiniu laikotarpiu. Vadybos mokslo raida Lietuvos tautinio atgimimo laikotarpiu. Išvados.

Ištrauka

Žmogus, supratęs, kad vienas negalės patenkinti kokių nors savo poreikių, ima ieškoti organizacijų – žmonių bendrijų, siekiančių kažkokio vieno tikslo, kur galėtų tą savo poreikį patenkinti. Nepaisant to, kad bendras organizacijos tikslas, įprasminantis jos egzistavimą ir leidžiantis jai tam tikrą laiką gyvuoti, negali sutapti su į organizaciją susivienijusių žmonių tikslais, žmogus dažniausiai susiranda organizacijas, kur gali patenkinti visus svarbiausius savo poreikius, ir įsijungia į jas. Žmonių susivienijimas organizacijoje, būtinumas paskirstyti darbą tarp jos narių ir koordinuoti jų pastangas taip, kad norimi rezultatai būtų pasiekti sunaudojant mažiausiai išteklių, sukuria naują veiklos sritį – vadybą.
Vadybos mokslo raida Lietuvoje tai aktualus procesas Lietuvai – Lietuvos ekonomikai, kurio metu buvo įdiegiamos naujos vadybos mokslo priemonės gerinančios organizacijų veiklą. Tai skatina vadovus tobulėti. Savąsias institucijas valdyti taip, kad jos būtų kreipiamos siekti ateities požiūriu prasmingų rezultatų ir didinti efektyvumą, ieškoti ir atrasti probleminėse situacijose tinkamus modernius sprendimus. Vadybos mokslo raida Lietuvoje organizacijų vadybininkams atvėrė naują požiūrį į organizacijų valdymą. Organizacijų valdymas tapo ne toks primityvus pagrįstas tik praktika, bet pagrįstas moksline patirtimi.
Pati valdymo samprata atsirado gilioje senovėje, tačiau tai dar anaiptol nebuvo tikroji mokslinė vadyba. Vienas pirmųjų vadybos veikėjų buvo Petras Vileišis, išleidęs keletą knygelių, kuriose be kita ko nagrinėjami ir vadybinei tematikai būdingi klausimai.
Pagrindinės problemos 1918 – 1940 metais, kurios stabdė vadybos mokslo raidą Lietuvoje tai, kad organizacijų vadovai nekreipdavo dėmesio į mokslininkų rekomendacijas ir rekomendacijos nebuvo diegiamos įmonėse. Įmonėse vadovaujančiam darbui retai būdavo samdomi specialistai taip pat Lietuvoje tokių specialistų buvo nedaug. Universitetų studentai ekonomistai klausydavo darbo organizavimo kursą, tačiau dauguma baigusiųjų studijas patekdavo į finansų ministeriją, bankus, kooperatyvus [1;52].
Didelį indėlį vadybos raidai padarė prof. J. Šimkus. Jis rašė straipsnius ir skelbė pagrindines F. Teiloro ir jo pasekėjų teorijos tezes, [4;182] prof. S. Nacevičius ir docentas G. Galvanauskas nagrinėjo darbo organizavimo ir administravimo daržininkystėje klausimus [4;183]. Grįžus į Kauną V. A. Graičiūnui, buvo žengtas didelis žingsnis vadybos mokslo raidoje Lietuvoje. V.A.Greičiūno dėka buvo plėtojama naujos vadybos idėjos, įkurta vadybos draugija [3;15]. V. A. Graičiūną butų galima laikyti vadybos tėvu Lietuvoje. Dar vienas vadybos mokslo aktyvistas buvo P. Lesauskis. Labai susidomėjęs vadybos idėjomis, jis, kaip karininkas, pirmiausia jas komentavo karybos straipsniuose [4;184].
Šio darbo tikslas yra aprašyti pačius žymiausius ir didžiausią indėlį įnešusius į vadybos raidą Lietuvoje asmenis, raidos tendencijas iki 1935 metų, po 1935 metų ir tautinio atgimimo laikotarpiu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo kursinis darbas
KategorijaViešasis administravimas
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Dydis46.33 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vadybos mokslo raida Lietuvoje (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija / 1 Klasė/kursas
  • A. Kaminskaitė
Pasidalink su draugais