Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Psichologija>Sangviniko temperamento tipas

Sangviniko temperamento tipas

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Žmogaus temperamentas ir sveikata. Tinkamas partneris. Kaip pažinti? Temperamentas ir charakteris. Išvados.

Ištrauka

Žmonių būdas skirstomas į 4 temperamentus. Manoma, kad temperamentas - įgimtas dalykas ir jo negalima pakeisti. Tačiau reikia žinoti, kaip elgiasi tam tikro temperamento žmogus, kad galėtum su juo susibendrauti. Žmogus jau gimsta su jam būdingomis tam tikromis savybėmis. Tai priklauso nuo jo genotipo – unikalaus, kiekvienam skirtingo genų derinio.
Temperamentas – tai individo psichikos ypatybių, nuo kurių priklauso psichinės veiklos dinamika (intensyvumas, tempas, ritmas), visuma. Tai įgimta ir santykiškai pastovi asmenybės savybė.
Temperamento sąvoka egzistuoja jau labai seniai, jo sampratą medicinoje sukūrė Hipokratas. Jo nuomone, organizmo gyvybinės veiklos pobūdis priklauso nuo jo pagrindinių biologinių skysčių santykio. Labiausiai gali pasireikšti kraujas (lot. Sanguis), tulžis (gr. chole), juodoji tulžis (gr. melaina) ir gleivės (gr. phlegma). Vieno skysčio santykinis dominavimas organizme ir yra temperamento pasireiškimo priežastis. Iš čia kilę pagrindinių keturių temperamentų pavadinimai yra išlikę iki šių dienų: cholerikas, sangvinikas, melancholikas ir flegmatikas.
Psichologai teigia, kad temperamentas lemia asmenybės psichinių procesų dinamikos ypatybes – tempą, greitį, ritmą – ir būsenų intensyvumą. Nagrinėjant temperamentą galima išskirti tris jo dalis: 1) bendrą žmogaus aktyvumą; 2) motoriką; 3) emocingumą.
Sangvinikas - energingas, emocionalus, nejautrus, ekstravertas (atviras), nepastovus. Tai greitas, aktyvus žmogus. Jis emocingas, nepastovios nuotaikos. Emocijos išraiškingos, aiškiai atsispindi veide, gestais, pantomimika. Šio tipo žmogus gali greitai supykti, bet taip pat greitai ir atleisti. Atviras, mėgstantis bendrauti (ekstravertas). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Dydis13.87 KB
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasMiškų ir ekologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sangviniko temperamento tipas [speros.lt].doc
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Juozas Jakštys
Pasidalink su draugais