Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Tarptautinė teisė>Humanitarinės teisės ir žmogaus teisių santykis

Humanitarinės teisės ir žmogaus teisių santykis

Aprašymas

PowerPoint pristatymas. Humanitarinės teisės samprata. Humanitarinės teisės šaltiniai. Žmogaus teisių teisė. Tarptautinė humanitarinė teisė ir tarptautinė žmogaus teisių teisė. Tarptautinės humanitarinės teisės raida. Humanitarinės teisės ir žmogaus teisių santykis. Žmogaus teisių apsaugą įtvirtina.

Ištrauka

Tarptautinė humanitarinė teisė – tai tarptautinės teisės šaka, nagrinėjanti ginkluotų konfliktų humanizavimo teisinį reguliavimą, konfliktuojančių šalių civilių asmenų ir karo aukų apsaugą, ginkluotų konfliktų vedimo taisykles, žmogaus teisių užtikrinimo problemas krizinėse situacijose.

Humanitarinė teisė remiasi dviem pagrindiniais šaltiniais:
1)tarptautinėmis konvencijomis (sutartimis);
2) paprotine tarptautine teise.

Paprotinę tarptautinę teisę formuoja valstybių praktika ir jos pripažįsta, kad privalu jos laikytis. Teismų sprendimai ir žymių autorių veikalai yra pagalbiniai būdai teisei nustatyti.
Pagrindinės THT konvencijos yra kelios. Svarbiausios iš jų yra 1907 m. Hagos taisyklės, keturios po 1949 m. priimtos Ženevos konvencijos ir jų 1977 m. papildomi protokolai. Paprastai pripažįstama, kad Hagos taisyklės ir dauguma Ženevos konvencijų bei 1977 m. papildomų protokolų nuostatų sudaro paprotinę teisę.

Žmogaus teisių teisė sieka užtikrinti, kad tiek taikos, tiek karo metu būtų gerbiamos kiekvieno asmens pilietinės, politinės, ekonominės, socialinės ar kultūrinės teisės ir laisvės, prireikus apsaugoti jį nuo valdžios institucijų daromų šių teisių, įtvirtintų valstybių konstitucijos ir nacionaliniuose įstatymuose bei tarptautiniuose dokumentuose, pažeidimų. Ši teisės šaka nereguliuoja karinių operacijų vykdymo būdų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTarptautinės teisės pristatymas
KategorijaTeisė >  Tarptautinė teisė
TipasPristatymai
Apimtis10 skaidrių
Dydis374.5 KB
Švietimo institucijaSocialinių mokslų kolegija
FakultetasKlaipėdos filialas
Failo pavadinimasMicrosoft PowerPoint Humanitarines teises ir zmogaus teisiu santykis [speros.lt].ppt
 

Panašūs darbai

  • Pristatymai
  • 10 skaidrių
  • Socialinių mokslų kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Paulauskienė
Pasidalink su draugais