Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Komunikacija>Tarpkultūriniai skirtumai versle: Jungtinių Arabų Emyratų šalies atvejis

Tarpkultūriniai skirtumai versle: Jungtinių Arabų Emyratų šalies atvejis

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas..2 Šalies nagrinėjimas per hofstedės dimensijas.3 Religijų pasiskirstymas Arabų pasaulyje.3 Verslo etiketas..5 Verslo kalba.5 Pirmasis kontaktas.5 Abipusės paslaugos.5 Orientavimasis į laiką.5 Hierarchija, statusas ir lytis.6 Islamo vaidmuo.6 Garbė ir šeima.7 Ekspresyvus, netiesioginis bendravimo stilius.7 Neverbalinis bendravimas.7 Nustatykite derybų ribas.7 Nuolaidos.7 Sprendimų priėmimas.7 Kontakto vaidmuo.7 Verslo protokolas.7 Susitikimas ir sveikinimasis.7 Dovanų teikimas...8 Vaišės.8 Santykių puoselėjimas.8 Išvados.9

Ištrauka

Vakariečių ir Arabų šalyse nevienodas požiūris į tai, kas gera ir kas bloga, logiška ir nelogiška, priimtina ir nepriimtina. Jie gyvena tarsi skirtinguose pasauliuose, savaip juose susitvarkę. Jeigu nebus giliau suvokta, kuo skiriasi jų pasaulėžiūris, vieni apie kitus susidarys nepalankų įspūdį. Dėl to atrodo verta išvardyti svarbiausius kultūrinius skirtumus, kuriuos žinant ir galima pabandyti išsiaiškinti, kodėl jie kitaip supranta pasaulį ir jo reiškinius.
Jungtiniai Arabų Emyratai - valstybė susiformavusi XIX a. kaip britų kolonijinės politikos pasekmė. Iki tol ši teritorija buvo neatsiejama istorinio Omano regiono dalis, ją valdė Omano dinastijos Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE) valstybė
Artimuosiuose Rytuose, pietvakarių Azijoje.Ribojasi su Omanu, Saudo Arabija ir Kataru. JAE sudaro septynios valstijos,vadinamos emyratais.JAE naftos rezervai yra šešti pagal dydį pasaulyje. JAE priskiriami prie vienų turtingiausių
pasaulio šalių pagal BVP vienam gyventojui. Jungtiniai Arabų Emyratai yra įsikūrę Arabijos dykumoje, prie Persijos įlankos. Plotas – 83 600 kvadratinių kilometrų. Ribojasi su šiomis šalimis: Omanu (410 km) Saudo Arabija (457 km). Jungtiniuose Arabų Emyratuose vyrauja karštas ir sausas tropinis klimatas. Hadžaro kalnuose kiek vėsiau, žiemą vidutinė oro temperatūra yra 26 laipsniai šilumos, o vasarą oro temperatūra siekia iki 40 laipsnių karščio ir daugiau.
Sėkmingai įsisavinus naftos teikiamas pajamas, per paskutiniuosius kelis dešimtmečius šalis pažengė toli į priekį. Vienas pagrindinių ekonominių uždavinių yra diferencijuoti ekonomiką, kad ši būtų menkiau priklausoma nuo išsibaigsiančių naftos išteklių. Stengiamasi vystyti turizmą.
Valstybinė kalba – arabų, tačiau šalyje plačiai vartojama anglų kalba. Arabiškai kalba toli gražu ne visi. Kadangi šalyje daug imigrantų, paplitusios urdų, hindi, farsi kalbos. Aptarnaujančios sferos darbuotojai dažnai kalba ir kitomis europiečių kalbomis: vokiečių, prancūzų, rusų.
Vyraujanti religija – islamas (daugiausia sunizmas), tačiau tarp imigrantų yra nemažai hinduistų, krikščionių, budistų ir kt. religijų atstovų.

Geert Hofstede analizė Jungtiniai Arabų Emyratai, yra beveik identiškos kitų arabų šalių, jų musulmonų tikėjimo vaidina didelį vaidmenį žmonių gyvenime. Didelės galios atstumas ir netikrumo vengimas vyraujantis šio regiono charakteristikoje. Tai rodo, kad tikimasi, ir sutinkama, kad lyderiai atskiria save nuo grupės ir išduoda išsamius ir specifinius direktyvus.

Geert Hofstede analizė arabų pasauliui yra Egiptas, Irakas, Kuveitas, Libanas, Libija, Saudo Arabija ir Jungtiniai Arabų Emyratų šaliys, rodo, musulmonų tikėjimas žmonių gyvenime vaidina svarbų vaidmenį.

Šiose šalyse vyraujanti religija yra islamas, musulmonų tikėjimo praktiką. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKomunikacijos referatas
KategorijaKomunikacija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Dydis24.94 KB
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarpkulturiniai skirtumai versle Jungtiniu Arabu Emyratu salies atvejis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • I. Servaitė
Pasidalink su draugais