Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Filosofija>Viduramžių filosofija>Tomas Akvinietis: penki Dievo buvimo įrodymai (3)

Tomas Akvinietis: penki Dievo buvimo įrodymai (3)

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Tomas Akvinietis ir jo filosofija. Ar Dievo buvimas yra savaime suprantamas? Ar tą faktą galima padaryti akivaizdų? Ar Dievas yra? Pirmasis įrodymas. Antrasis įrodymas. Trečiasis įrodymas. Ketvirtasis įrodymas. Penktasis įrodymas. Išvados. Priedas (1).

Ištrauka

Žmones visada susimąstydavo apie vieną klausimą - "Ar Dievas egzistuoja?" Jeigu taip, tai kur galima rasti patvirtinimą? Kokiose knygose ieškoti ir ar iš vis yra įrodymai. Daug filosofų bandė atsakyti i šį klausymą. Bet ne visiems pavyko, buvo ir tokių kurie priartėjo prie tiesos arba jiems taip tik atrodė. Dievas kaip mitas, niekas jo nematė, bet visi girdėjo ir tebegirdi apie jį. Netgi viduramžiais, kai bažnyčia ir krikščioniškasis tikėjimas dominavo visose gyvenimo srityse, ir dabar, kai mūsų pasaulis yra pilnas įvairiausių technologijų ir mokslas pažengęs taip toli – vis tas pats klausimas išlieka aktualus. Beveik visi pasaulio žmones visose kultūrose ir civilizacijose, visuose žemynuose per visą istorijos bėgį tikėjo kokiu nors Dievu- turi būti kokia nors to tikėjimo priežastis.
Įsivaizduokime, jeigu mes dabar gyventumėm Viduramžiais, tai tikėtumėme, kad saulė sukasi aplink žemę, o žemė yra visatos centras. Tikėtumėm, kad pasaulis buvo sukurtas per šešias dienas, kaip parašyta biblijoje. Kaip ne būtų apmaudu viskas tai yra grynas melas, nes šie įvykiai jau yra įrodyti mokslininkais. Tai, jeigu užsimastytumėme, gal pamatytumėme kad ir Dievo ezgistencija taip pat yra melas ir nieko daugiau. Neskubėsim atsakynėti i šiuos klausymus, iš pradžių sužinosim ką galvojo apie visą tai filosofas Tomas Akvinietis, kuris surado penkis Dievo buvimo įrodimus.
Pagrindinis motyvas, pastūmėjęs mane išsirinkti šią temą yra smalsumas sužinoti, kuo remdamas viduramžių filosofas bandė įrodyti Dievo buvimą, nes mūsų laikais ši tema tebeliko aktuali.
Iš viso šito iškyla ir problema- klausymas, kuris bus nagrinėjamas šiame darbe: "Ar Dievas yra?" ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViduramžių filosofijos referatas
KategorijaFilosofija >  Viduramžių filosofija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Dydis53.06 KB
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasSveikatos priežiūros fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tomas Akvinietis penki Dievo buvimo irodymai (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 3 Klasė/kursas
  • D. Treznevičiūtė
Pasidalink su draugais