Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Filosofija>Senovės filosofija>Gyvenimo prasmė ir jos ieškojimas

Gyvenimo prasmė ir jos ieškojimas

  
 
 
123456789
Aprašymas

Pagal Imanuelį Kantą. Įvadas. Gyvenimo prasmė ir jos ieškojimas. Tavo riba? Kas tai? Iš kuo ji susideda ir kas į ja įeina? Tavo uždavinys? Dėl kokio tikslo mes gimėme šiame pasaulėja, kokia vieta jame skirta mums, kokia mūsų misija? Gyvenimo išmintis? Sielos atradimas, kaip gyvenimo tikslas. Išvados.

Ištrauka

Jau nuo senu laiku žmonės užsimąstydavo apie gyvenimo prasme. Kas aš esu? Koks mano gyvenimo tikslas? Kokia gyvenimo prasmė? Ar gyvenimas vertas pastangų gyventi? Šiuos klausimus pažadina pati žmogaus esybė, nes žmogus nori gal ir pats nesuvogdamas to žinoti dėl kokio tikslo jis atsirado šiame pasaulyje. Žmogus visa savo gyvenimą ieško savęs, kaip ir tiesos, viso šito ieškoti skatina pati žmogaus egzistencija. Su kuo save tapatinti? Būdamas beveidis žmogus kankinasi, tačiau kankinasi ir būdamas dviveidis. Laimingas tik tas, kuris surado save, savo gyvenimo tikslą, prasmę. Bet kaip tai padaryti?
Ir šie klausimai kamuoja žmogų. Kodėl žemiškasis gyvenimas nėra amžinas, kodėl jis artėja į mirtį? Ar mirtis tai mūsų gyvenimo tragiškumas, ar tai reiškia sielos ne mirtingumą ir amžinybės būtinumą. Juk be amžinybės gyvenimas būtų beprasmiškas.
Deja, surasti atsakymą į šiuos klausimus nėra taip lengva. Daug filosofu bandė atsakyti į šios klausymus, bet mano manymu, ne visiems pavyko atskleisti šių klausymu tikrąją esmė. Kita problema yra ta, kad egzistuoja daug konfliktuojančių filosofijų, religijų ir požiūrių. Jos varžosi viena su kita, norėdama kiekviena įrodyti savo teisumą.
Taigi šiame darbe pamėginau rasti atsakymus į šiuos klausimus: koks yra gyvenimo tikslas ir jo prasmė? Aš pabandysiu jums parodyti mąstytojo I. Kanto požiūri į gyvenimo prasme, pagal jo knyga "Tavo gyvenimo prasmė" . ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSenovės filosofijos referatas
KategorijaFilosofija >  Senovės filosofija
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Dydis30.24 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Gyvenimo prasme ir jos ieskojimas [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • M. Kubilius
Pasidalink su draugais