Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Kita>Odos ir venerinės ligos

Odos ir venerinės ligos

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Odos ir venerinės ligos. Odos histologija ir sandara. Odos priedai. Odos fiziologinės ypatybės. Odos susirgimai. Bendroji odų simptologija. Piodermijos. Grybelinės odos ligos. Parazitinės odos ligos. Dermatitai. Niežulinės odos ligos. Venerinės ligos.

Ištrauka

Dermatologija - tai mokslas nagrinėjantis odos struktūrą,jos funkcijas ir odos ligas, jų ryšį su vidaus organais ir nervų sistema. Kad oda labai svarbus mūsų kūno organas glaudžiai susijęs su visu organizmu, galima spręsti iš to, jog daugelis vidaus organų susirgimų atsispindi odoje. Sergant kepenų ligomis oda gelsta, niežti. Sergant kraujo ligomis odoje gausus išbėrimai ir niežėjimas. Oda dengia visą mūsų kūną, ties natūraliomis angomis pereina į gleivines. Suaugusio žmogaus oda užima 1,5 – 2m2, o sveria 5 kg, o kartu su poodine ląsteliena 18 – 20 kg. Odos storis įvairiose kūno vietose yra nevienodas. Ploniausia akių vokų oda, plaštakų nugarinių paviršių oda. Storiausia delnų, padų oda.
0dos paviršius išraižytas smulkiausiomis odos vagelėmis, kurios suskirsto į trikampio ir rombo laukelius. Rankų pirštų galų raukšlelės, kiekvienam asmeniui sudaro atskirą nesikeičiantį rezginį.Todėl pirštų galų antspaudai ( daktilioskopija) naudojami asmenims atpažinti.
Odos histologija ir sandara
Odoje yra daugybė smulkučių akučių vadinamų odos poromis. Tai prakaito liaukų, išvedamųjų latakėlių ir plaukų folikulų angutės. Iš prigimties oda gali būti balta – tai indoeuropiečių oda, juoda – negrų, gelsva – mongolų ir varinė – indėnų. Odos spalvą nulemia pigmentas melaninas. Suaugusio žmogaus oda yra apaugusi plaukais. Plaukų nėra padų, delnų odoje, rausvąjame lūpų ruoželyje, apie krūtų spenelius, didžiųjų lytinių lūpų vidinėje pusėje, varpos galvutės odoje ir apyvarpės vidiniame paviršiuje. Rankų ir kojų pirštų galai yra padengti nagais.
Odą sudaro 3 sluoksniai:
Antodžio (epidermis).
Tikrosios odos (derma).
Paodžio (hypoderma).

Epidermis sveria apie 0,5 kg. Epidermis maitinamas paviršinių dermos kraujagyslių. Epidermio histologinę struktūrą sudaro įvairios ląstelės, kurios išsidėstę 5 sluoksniais:
Pamatinis;
Dygliuotasis;
Grūdėtasis ;
Skaidrusis ;
Raginis .
Pats paviršinis epidermio sluoksnis ,kurio ląstelės nuolat netenka branduolių suragėja ir nubyra yra vadinamas raginiu. Epidermis pastoviai atsinaujina iš pamatinio sluoksnio. Po epidermiu yra tikroji oda derma. Kad būtų geresnė medžiagų apykaita derma su epiteliu jungiasi ne plokštuma o vienas į kitą įsiterpiančiais kauburėliais speneliais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKita konspektas
KategorijaKita
TipasKonspektai
Apimtis19 puslapių 
Dydis43.71 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Odos ir venerines ligos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Konspektai
  • 19 puslapių 
  • Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras / 2 Klasė/kursas
  • Putramienė
Pasidalink su draugais