Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Transportas ir logistika>Laivininkystė>Čiarterio sutartys. Laivo be įgulos čiarteris

Čiarterio sutartys. Laivo be įgulos čiarteris

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Krovinio vežimo jūra sutarties pagrindiniai bruožai. Krovinio vežimo jūra sutarties rūšys ir dokumentai, įrodantys sutartį. Reisinis čarteris kaip krovinio vežimo jūra sutartis. Reisinio čarterio santykis su Taim čarteriu bei Berbout čarteriu. Reisinio čarterio tipinės sąlygos. Laivų nuomos be įgulos čiarteris. Išvados.

Ištrauka

Pasaulyje vystantis prekybai plėtėsi pasaulinis laivynas, daugėjo krovinių parvežimų. Tuo pačiu atsirado didesnis poreikis pervežti krovinius įvairesnėmis sąlygomis, nes esamos krovinių vežimo sąlygos ne visada atitikdavo krovinių gabentojų interesus. Atsirado keletas krovinių gabenimo laivais sąlygų: gabenimas dalies krovinio, laivo nuoma tam tikram laikui, bei išperkamoji nuoma. Atitinkamai atsirado ir sutartys reglamentuojančios tokį krovinių gabenimą laivais.
Šio darbo tikslas: apžvelgti čiarterių sutartis, bei laivo be įgulos čiarterį.
Krovinio vežimo jūra sutartis yra viena iš civilinių sutarčių rūšių, todėl jai priskiriami visoms sutartims būdingi bruožai. Civilinė sutartis teisiniu požiūriu turi trejopą reikšmę: sutartis, kaip juridinis faktas (teisinio santykio atsiradimo, pasikeitimo, pasibaigimo pagrindas), sutartis, kaip teisinis santykis (juridinio fakto pasekmė) ir kaip dokumentas, kuriame išreikštos sutarties sąlygos (Брагинский М.И., 1997).
Sutartis, kaip teisių ir pareigų atsiradimo pagrindas, yra viena iš juridinio fakto rūšių, todėl jai priskirtini visi juridiniam faktui būdingi bruožai, pagrindinis kurių yra galėjimas sukurti civilines teises ir pareigas (Civilinė teisė, 1997). Sutartis, kaip juridinis faktas, yra priskiriama juridinių faktų rūšiai, vadinamai sandoriais. Sutartis nuo kitų sandorių skiriasi tuo, kad ji yra dvišalis arba daugiašalis sandoris, t.y. jo sudarymui reikalinga suderinta asmenų valia (šalių susitarimas).
Sutarties-sandorio sudėtiniais elementais yra: susitarimas (suderinta valia), tikslas (sandorio pagrindas), sutarties dalykas. Prie sutarties-sandorio elementų dar būna priskiriama: sutarties šalys (jų veiksnumas), sutarties forma, priešpriešinis patenkinimas. Priešpriešinis patenkinimas yra būdingas tik bendrosios teisės sistemai. Priešpriešinis patenkinimas (consideration) - tai bet kokia teisinė nauda (pinigai, turtas, paslaugos ir kt.), kurią viena šalis gauna iš kitos sutarties šalies ir atvirkščiai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasLaivininkystės referatas
KategorijaTransportas ir logistika >  Laivininkystė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Dydis40.18 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Ciarterio sutartys. Laivo be igulos ciarteris [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla / 5 Klasė/kursas
  • Valerijus Bogunas
Pasidalink su draugais