Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Aktualumas. Valdymo struktūra. Darbuotojų sąrašai. Produktas ir jo charakteristika. Produktui sukurti reikalingi gaviniai ir jų charakteristika. Produktui sukurti reikalingų gavinių virtimo darbo produktu technologija, jos charakteristika. Produktui sukurti reikalingos darbo priemonės ir jų charakteristika. Darbo pasidalijimo ir koordinavimo pasidalijimai. Institucijos korporacinė kultūra. Planavimas. Organizavimas. Skatinimas. Kontrolė ir reguliavimas. Išvados.

Ištrauka

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba yra Vyriausybės centrinės vykdomosios valdžios institucija, kurios pagrindinė funkcija yra viešųjų paslaugų teikimas visuomenei. Tai biudžetinė įstaiga, kurios pajamos ir išlaidos yra formuojamos iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto. Tarnybos paskirtis – įgyvendinti valstybės politiką vartotojų teisių apsaugos srityje ir užtikrinti vartotojų teisių apsaugą, kuri yra kaip vienas iš Europos Sąjungos politikos prioritetų, siekiant užtikrinti vartotojų sveikatą, saugą, ekonominius interesus ir teisę į informaciją.
Tarnyba informuoja apie maisto produktams, ne maisto produktams, paslaugoms, reklamai keliamus reikalavimus, nesąžiningos sutarties sąlygas ir apie tai, ką daryti ir kur kreiptis esant vartotojo teisės pažeidimo atvejui. Organizacija vienu iš savo veiklos prioritetų laiko siekį sukurti Lietuvoje aukštus Europos Sąjungos standartus atitinkančią vartotojų teisių apsaugos sistemą, todėl dalyvauja formuojant ir įgyvendinant Europos Sąjungos politiką Lietuvoje, bendradarbiaudama su užsienio valstybių institucijomis, tarptautinėmis organizacijomis vartotojų teisių apsaugos srityje.
Organizacijoje vyrauja sisteminis valdymas, kuris susideda iš planavimo, organizavimo, skatinimo, kontrolės ir kitų funkcijų.
Nacionalinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba prie Teisingumo ministerijos buvo įsteigta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2000 m. Spalio 24 d. Nutarimu Nr. 1267.
Nuo 2007 m. Kovo 1 d., įsigaliojus Lietuvos Respublikos vartotojų teisių apsaugos įstatymui, Nacionalinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos prie Teisingumo ministerijos pavadinimas buvo pakeistas į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą, kuriai šiuo metu vadovauja organizacijos direktorius Feliksas Petrauskas.
Taip pat, įsigaliojus vartotojų teisių apsaugos įstatymui buvo aiškiau ir išsamiau nustatytos vartotojų teisių apsaugos sritys, valstybinė vartotojų teisių apsaugos sistema ir vartotojų teises ginančių institucijų kompetencija. Šių institucijų veiklą koordinuojančiai Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai tenka didelė atsakomybė įgyvendinant valstybinę vartotojų teisių apsaugos politiką, skirtą užtikrinti efektyvią vartotojų teisių apsaugą.
Pagrindiniame įstatyme – Lietuvos Respublikos Konstitucijos 46 straipsnyje įtvirtinta nuostata, kad valstybė gina vartotojo interesus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Dydis255.47 KB
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybine vartotoju teisiu apsaugos tarnybos [speros.lt].doc
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Doc. Živilė Tunčikienė
Pasidalink su draugais