Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Komunikacija>Rezisūrinis ir literatūrinis scenarijai: "Jaunimo politinis neaktyvumas savivaldybių tarybų rinkimuose 2011"

Rezisūrinis ir literatūrinis scenarijai: "Jaunimo politinis neaktyvumas savivaldybių tarybų rinkimuose 2011"

  
 
 
12345678
Aprašymas

Anonsas. Literatūrinis filmo "Jaunimo politinis neaktyvumas savivaldybių tarybų rinkimuose 2011". Veiksmas. Garsas. Režisūrinis-kadrinis reportažo "Jaunimo politinis neaktyvumas savivaldybių tarybos rinkimuose 2011" scenarijus. Planas. Laikas. Turinys. Garsas. Pastabos.

Ištrauka

Kad Lietuvoje, rinkėjų politinis aktyvumas nėra itin didelis byloja statistika - 2002-aisiais savivaldybių rinkimuose Lietuvoje dalyvavo 53,83 % piliečių, turinčių balsavimo teisę. 2007-aisiais – 41,30 % . vis garsiau yra kalbama, kad jaunimas šalinasi politikos, jos vengia, netgi demonstruoja abejingumą, kas su politika susiję. Kodėl jaunimas taip elgiasi? Kokios gali būti šio neaktyvumo priežastys? Kaip rinkimų teisę, turintys jaunieji LR piliečiai žvelgia į rinkimus ir į politiką? Kas turėtų ugdyti pilietiškumą? Į šiuos ir kitus klausimus bandysime atsakyti savo "mini" reportaže "Jaunimo aktyvumas savivaldybių tarybų rinkimuose 2011".
Filmuko pradžioje vedėja pasisveikina su žiūrovais, ir motyvuotai pabrėžia, koks šio filmuko tikslas. Ji nusiteikusi pakalbinti jaunimą ir užduoti svarbius klausimus, ar pašnekovas žada eiti balsuoti ir išreikšti savo nuomonę savivaldybių tarybų rinkimuose 2011-aisiais.
Vedėja gatvėje sutinka 4-turis pašnekovus. Pirmasis pašnekovas teigia, jog ruošiasi eiti balsuoti, tačiau politinės partijos reklamos pateikia per daug ir yra pasigendama realios informacijos. 2-asis pašnekovas labai nusivylęs Lietuvos politine arena. Lietuvos politiką jis drąsiai pavadino "betvarke" ir sakė, kad net nemąsto eiti balsuoti. Be to, šmaikštaujančiai pridūrė, kad jis ekonomistas ir domėtis plačiau, kas vyksta Lietuvos arenoje, jam nėra reikalo. 3-ioji pašnekovė drąsiai išsakė savo mintis, kad ji apolitiška, nesiruošia eiti balsuoti, ir visiškai nesidomi, kas vyksta Lietuvos valdžioje. Galbūt jos nuomonę įtakoja draugai, nes, pasak jos, jie taip pat nesiruošia eiti balsuoti. Pilietiškumo mergina Lietuvoje taip pat pasigenda. 4-oji mergina pabrėžė, kad dirba, todėl dėl laiko stokos, neis balsuoti. Tačiau jos taip pat nežavi Lietuvos politinė arena, dėl to plačiau atsakyti į klausimus apie pilietiškumą ir jų ugdymą mokyklose, negalinti.
Politologas Petras Sudeikis mano, kad Lietuvos jaunimo politinis aktyvumas yra mažas dėl to, kad jaunimas yra nusivylęs LR valdžia ir norėtų, kad politika Lietuvoje būtų kitokia. Dažniausiai eina balsuoti tie žmonės, kurie yra ištikimi kokiai nors partijai ar jos vykdomai politikai, neatsižvelgiant į ekonominę krizę. Politologas siūlo, Lietuvoje kaip ir Estijoje įteisinti elektroninį balsavimą, esą tai pritrauktų didesnį skaičių jaunimo balsų.
Filmuko gale vedėja tikisi, kad nors pranašaujamas mažas rinkėjų aktyvumas, išrinktos partijos pateisins rinkėjų lūkesčius ir viltis. Na, o jei vis dėl to rinkėjai liks nusivylę vykdoma politika, beliks palinkėti, kad kituose savivaldybių tarybų rinkimuose jie pasinaudotų galimybe išreikšti savo nuomonę balsuojant. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKomunikacijos pavyzdys
KategorijaKomunikacija
TipasPavyzdžiai
Apimtis7 puslapiai 
Dydis12.64 KB
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Rezisurinis ir literaturinis scenarijai [speros.lt].doc
 
  • Pavyzdžiai
  • 7 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • I. Rezgevičienė
Pasidalink su draugais