Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Šiurkščių darbo pareigų pažeidimų atvejai

Šiurkščių darbo pareigų pažeidimų atvejai

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos respublikos darbo kodekso 235 straipsnis. Šiurkštus darbo pareigų pažeidimas. Neleistinas elgesys su lankytojais ar interesantais arba kiti veiksmai, tiesiogiai pažeidžiantys žmonių konstitucines teises. Valstybės, tarnybos, komercinių ar technologinių paslapčių atskleidimas arba jų pranešimas konkuruojančiai įmonei. Dalyvavimas veikloje, kuri pagal įstatymų, kitų norminių teisės aktų, darbo tvarkos taisyklių, kolektyvinių ar darbo sutarčių nuostatas nesuderinama su darbo funkcijomis. Pasinaudojimas pareigomis siekiant gauti neteisėtų pajamų sau ar kitiems asmenims arba dėl kitokių asmeninių paskatų, taip pat savavaliavimas ar biurokratizmas. Moterų ir vyrų lygių teisų pažeidimas arba seksualinis priekabiavimas prie bendradarbių, pavaldinių ar interesantų. Atsisakymas teikti informaciją, kai įstatymai, kiti norminiai teisės aktai ar darbo tvarkos taisyklės įpareigoja ją teikti, arba šiais atvejais žinomai neteisingos informacijos teikimas. Veikos, turinčios vagystės, sukčiavimo, turto pasisavinimo arba iššvaistymo, neteisėto atlyginimo paėmimo požymių, nors už šias veikas darbuotojas ir nebuvo traukiamas baudžiamojon ar administracinėn atsakomybėn. Tai, kad darbuotojas darbo metu darbe yra neblaivus, apsvaigęs nuo narkotinių ar toksinių medžiagų, išskyrus atvejus, kai apsvaigimą sukėlė įmonėje vykstantys gamybos procesai. Neatvykimas į darbą be svarbių priežasčių visą darbo dieną (pamainą). Atsisakymas tikrintis sveikatą, kai tokie patikrinimai darbuotojui yra privalomi. Kiti nusižengimai, kuriais šiurkščiai pažeidžiama darbo tvarka. Išvados.

Ištrauka

Darbo drausmė – privalomas kiekvieno darbuotojo gamybos technologijos (technologinė drausmė) ir darbo organizavimo (socialinė drausmė) taisyklių laikymasis, t. y. savo pareigų atlikimas darbe. Laikantis darbo drausmės reikia nustatytu laiku pradėti ir baigti darbą.
Darbo drausmės tema yra aktuali ir šioje srityje daroma daug klaidų bei pažeidimų. Darbo drausmė grindžiama sąžininga dirbančiųjų pažiūra į darbą, moraliniu ir materialiniu suinteresuotumu ją stiprinti. Darbo drausmę galima apibūdinti kaip tam tikrą įmonėje, įstaigoje, organizacijoje nustatytą tvarką, kuriai privalo paklusti visi kolektyvo bendruomenės nariai. Darbuotojai turi tiksliai žinoti savo darbines funkcijas, teises ir pareigas, o administracija privalo tinkamai organizuoti darbą, griežtai laikytis įstatymų ir nepažeisti darbuotojų teisių. Darbo drausmei vienodai yra pavaldūs darbininkai, tarnautojai ir įmonių, įstaigų ir organizacijų vadovai. Ten, kur yra gera darbo drausmė, vyrauja tvarka, organizuotumas, susiklausymas, pagarba žmogui ir nuoširdus rūpinimasis įstaigos veikla bei jos prestižu.
Darbo drausmė suprantama objektyviąja ir subjektyviąja prasme:
objektyviąja prasme darbo drausmė – tai visuma teisės normų, nustatančių darboviečių darbo tvarką (režimą), dabuotojo, darbdavio ir administracijos pareigas, darbuotojų skatinimo priemones, drausminės atsakomybės pagrindus ir drausminių nuobaudų taikymą, reguliuojančių kitus su darbo drausme susijusius santykius.
subjektyviąja prasme darbo drausmė – tai konkretaus darbuotojo pareiga paklusti jam privalomų norminių teisės aktų nuostatoms ir vykdyti teisėtus darbdavio be administracijos nurodymus, duodamus sudarytos darbo sutarties pagrindu.
Darbo drausmė darbovietėje užtikrinama sudarant organizacines ir ekonomines sąlygas normaliam našiam darbui, taip pat skatinant už gerą darbą. Darbo drausmė užtikrinama įtikinėjimo, auklėjimo, skatinimo ir sankcijų metodais.
Darbo tvarka – visuma teisės normomis reguliuojamų tarpusavio santykių tarp darbuotojų kolektyvo atskirų narių ar jų grupių, taip pat tarp darbuotojų kolektyvo narių, jiems atliekant darbo funkcijas, ir darbdavio. Darbo tvarką reguliuoja:
bendrieji norminiai teisės aktai – įstatymai (tarp jų Darbo kodeksas), Vyriausybės nutarimai, kiti valdžios ar valdymo institucijų norminiai teisės aktai dėl įmonių, įstaigų, organizacijų darbo tvarkos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Dydis28.69 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKauno humanitarinis fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Siurksciu darbo pareigu pazeidimu atvejai [speros.lt].doc
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Doc. G. Žilinskas
Pasidalink su draugais