Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Pedagogika>Specialioji pedagogika>Mikčiojimas ir jo šalinimas. Korekcinis darbas su mikčiojančiais vaikais

Mikčiojimas ir jo šalinimas. Korekcinis darbas su mikčiojančiais vaikais

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Mikčiojimas ir jo priežastys. Mikčiojančiųjų sunkumai mokykloje. Mikčiojimo šalinimas. Pagalbos mikčiojantiems pradinukams būdai. Išvados.

Ištrauka

Pradėjusį lankyti mokyklą vaiką veikia nauja aplinka, nepažįstami žmonės, mokytojai ir bendraamžiai. Vaikai, turintys specialiųjų ugdymosi poreikių, susiduria su specifiniais mokymosi ir bendravimo sunkumais, kurie neigiamai veikia jų asmenybės vystymąsi ir adaptaciją mokykloje. Nurodoma, kad specialiųjų ugdymosi poreikių turintys mokiniai sudaro apie 9% visos Lietuvos mokinių populiacijos, iš kurių didžiausia dalis (60%) yra mokiniai, turintys kalbos trūkumų. Vienas iš labiausiai bendravimą trikdančių kalbėjimo sutrikimų yra mikčiojimas (Ambrukaitis, 2004). M. Fraser (1998) mikčiojimą apibūdina kaip komunikacijos sutrikimą, charakterizuojamą pernelyg dideliu blokavimu kalbant, garsų ir skiemenų pakartojimu ar pratęsimu.
Mikčiojimo kilmę aiškina įvairios, dažnai prieštaringos teorijos. Naujausi priežasčių tyrimai paneigė daugelį ankstesnių teorijų, ir tegia, jog mikčiojimo faktoriai gali būti fiziologiniai, genetiniai, psichologiniai, emociniai ar socialiniai (Goštautas ir kt., 2002).
Mikčiojimas yra vienas sudėtingiausių kalbėjimo sutrikimų, kuris sunkiai įveikiamas ir sukelia daug psichologinių problemų. Pagrindinis mikčiojimo sunkumas pasireiškia socialinių santykių sferoje (Ivoškuvienė ir kt., 2007). "Negalėdami laisvai išsakyti savo poreikių ir minčių, mikčiojantieji varžosi, gėdijasi savo kalbėjimo, vengia bendravimo su nepažįstamais žmonėmis ir kalbinių situacijų (atsakinėjimo klasėje, dalyvavimo popamokinėje veikoje, pokalbių telefonu ir pan.). Emocinė reakcija į kalbos nesklandumus dar labiau sustiprina mikčiojimą ir taip susidaro uždaras ratas, kurį įveikti prireikia daug vaiko, tėvų ir specialistų (logopedo, psichologo, neurologo) pastangų" (Goštautas ir kt., 2002, 46 p.).
Objektas – mikčiojimas ir jo šalinimo būdai.
Tikslas – paanalizuoti mikčiojimo sąvoką, priežastis, problemas bei mikčiojimo šalinimo galimybes mokykliniame amžiuje.
Uždaviniai:
Išsiaiškinti kas yra mikčiojimas ir kokios šio kalbos bei komunikacijos sutrikimo priežastys;
Panagrinėti mikčiojimo problemas mokykloje;
Paanalizuoti mikčiojimo šalinimo būdus;
Išsiaiškinti pagalbos galimybes mikčiojančiam pradinukui. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSpecialiosios pedagogikos referatas
KategorijaPedagogika >  Specialioji pedagogika
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Dydis19.61 KB
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mikciojimas ir jo salinimas. Korekcinis darbas su mikciojanciais vaikais [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • S. Litvinas
Pasidalink su draugais