Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Lietuvos patentų sistema

Lietuvos patentų sistema

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – remiantis įvairiais Lietuvos Respublikos (toliau LR) įstatymais, Vyriausybės nutarimais, norminiais teisės aktais ir moksline literatūra aptarti ir įvertinti Lietuvos patentų sistemą. Patentų teisinis reglamentavimas. Patentų sąvoka ir reikšmė. Patentų išdavimas, registravimas ir galiojimas. Patento pakeitimas ir pripažinimas negaliojančiu. Patentų sistemos reikšmė. Lietuvos patentų sistema. Valstybinės patentų tarnybos. Visuomeninės organizacijos. Išvados.

Ištrauka

Visuotinai pripažįstama, kad gerai funkcionuojanti pramoninės nuosavybės apsaugos sistema skatina technikos vystymąsi, mokslinius tiriamuosius darbus ir inovacijas, pritraukia investicijas. Ši sistema taip pat turi didžiulės reikšmės techninių žinių skleidimui, prekybai technologijomis.
Intelektinė nuosavybė, ypač patentai, yra svarbūs paverčiant inovatyvias idėjas ir išradimus konkurencingais produktais, kurie žymiai padidintų pelno dydį, įmonė gali naudoti patentus licencijuodama patentuotus išradimus, kitoms firmoms, kurios yra pajėgios juos komercializuoti. Tai gali padėti ne tik taupyti pinigus, bet ir gauti pajamų už išradimus, neinvestavus į jų komercializavimą.
Technologinė plėtra - puslaidininkių pramonės pagrindas. Puslaidininkinių įtaisų kūrimo ir gamybos procese, sparčiau negu kitose pramonės šakose, įgyvendinami naujausi technikos pasiekimai. Inovacinės firmos, skirdamos didžiules lėšas tyrimo ir plėtros darbams, dažnai patiria rimtus ekonominius nuostolius dėl neteisėto jų gaminių kopijavimo.
Naujų technologijų apsaugai ir siekiant palaikyti ekonominį stimulą jas tobulinti, Lietuvoje yra sukurta sudėtinga intelektualinės nuosavybės, t.y. patentų apsaugos sistema.
Dabartiniu metu puslaidininkinių gaminių ir jų gamybos technologijų apsaugai pasaulyje naudojamos iš esmės visos intelektualinės nuosavybės apsaugos formos: patentai, autorinė teisė, prekių ženklai, komercinės paslaptys, topografijos arba kitos specialios (sui generis), teisės.
Pasirinktoji tema "Lietuvos patentų sistema" yra aktuali šiuo metu, nes daug dėmesio yra skiriama Lietuvos patentų sistemai, pramoninės nuosavybės apsaugai ir teisėms užtikrinti.
Pakrindinis rašto darbo tikslas – remiantis įvairiais Lietuvos Respublikos (toliau LR) įstatymais, Vyriausybės nutarimais, norminais teisės aktais ir moksline literatūra aptarti ir įvertinti Lietuvos patentų sistemą.
Rašto darbo metodas - mokslinės literatūros analizė ir periodikos apžvalga. Apibendrinimo metodas padės tiek darbo eigoje, tiek ir darbo pabaigoje formuluoti išvadas. Darbo tikslui pasiekti yra nagrinėjami įvairūs šaltiniai: LR teisės aktai; Lietuvos ekonomikos, teisės, sociologijos ir kitų mokslų literatūra; internetinių svetainių informacija. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Dydis22.58 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos patentu sistema [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Kęstutis Duoba
Pasidalink su draugais