Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Palūkanos komerciniuose sandoriuose

Palūkanos komerciniuose sandoriuose

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Verslo teisės kursinis darbas. Įvadas. Darbo tikslas: išanalizuoti ir suprasti palūkanas komerciniuose sandoriuose. Komercinio sandorio samprata. Palūkanų sąvoka. Palūkanų rūšys. Procesinės palūkanos. Palūkanų norma. Palūkanų normos rūšys. Palūkanų normos kitimas. Palūkanų mokėjimo eiliškumas. Palūkanų dydis. Prievolių mokėti palūkanas nevykdymo teisinės pasekmės. Išvados.

Ištrauka

Vienas iš pagrindinių motyvų taupyti pinigus yra palūkanos, arba pajamos iš to, kad leidžiate kitam naudotis savo kapitalu. Palūkanų terminas – elementas finansinių institucijų nustatomų pajamų dydžiams už pinigų skolinimą apskaičiuoti.
Viena vertus, palūkanos yra suma pinigų, gautų už paskolintą kapitalą, kuris investuojamas į nekilnojamąjį turtą, naudojamas medžiagoms, žaliavoms pirkti. Taip gautos palūkanos tampa pajamomis. Kita vertus, palūkanos gali virsti išlaidomis, jei jos išmokamos skolininkui.
Palūkanos naudojamos finansinių institucijų nustatomų pajamų už pinigų panaudojimą (skolinimą) dydžiui apskaičiuoti. Bendriausia prasme palūkanos yra tam tikras paskolintų pinigų prieaugis. Jis pasireiškia tuo, kad pinigams laikinai suteikiama tam tikra vertė. Palūkanos gali būti vertinamos kaip procentais per metus išreikšta kaina, susiejanti dabartinę vertę su būsimąja.
Nors mums atrodo visai pagrįsta ir teisinga, kad žmonės turi mokėti už naudojimąsi kapitalu, senovės graikų ir romėnų filosofai palūkanų mokėjimą laikė nepateisinamu, o bažnyčia viduramžiais netgi buvo uždraudusi lupikavimą, t.y. skolinti pinigus už palūkanas. Toks požiūris iš dalies kilo dėl to, kad tais laikais retai būdavo naudojamas skolintas kapitalas, o iš dalies ir dėl to, kad pinigai būdavo skolinami tik bėdžiams gelbėtis, dažnai skolintojas tapdavo visišku pasiskolinusiojo viešpačiu.
Išsivysčius pramonei ir prekybai, atsirado ir teisėta kapitalo paklausa iš įmonininkų pusės; pamažu palūkanų mokėjimą imta toleruoti, ir galop jos buvo pripažintos pagrįstomis ir netgi būtinomis. Susidarė nuomonė, kad deramai atliktas pinigų skolinimo gamybiniams reikalams sandėris duoda naudą tiek skolintojui, tiek ir skolininkui ir paskolintas kapitalas, gamintojo naudojamas sujungus su kitais gamybos veiksniais, išplečia gamybinius išteklius. Buvo suvokta, kad gamintojams paskolinto kapitalo savininkas teisėtai pretenduoja į dalį išteklių prieaugio, atsiradusio naudojant kapitalą, ir kad palūkanos, mokamos už to kapitalo naudojimą, yra teisėta kompensacija už kapitalisto susilaikymą nuo nedelsiamo naudojimosi malonumais, kuriuos jo kapitalas padarytų jam prieinamus.
Pasirinkau rašyti kursinį darbą iš verslo teisės disciplinos, nes norėjau pažintį pradėti nuo komercinių sandorių, bei mokamas palūkanas šiuose sandoriuose. Šis darbas gali būti aktualus ne tik man, bet ir verslininkams ar paprastiems žmonėms, kurie susiduria su prekyba. Darbo reikšmė – padėti atskleisti palūkanų ypatumus komerciniuose sandoriuose.
Tyrimo objektas: Šio darbo tyrimo objektas yra palūkanos komerciniuose sandoriuose, kaip jos yra taikomos komerciniuose sandoriuose ir kokios yra numatomos sankcijos už jų nemokėjimą.
Darbo tikslas: išanalizuoti ir suprasti palūkanas komerciniuose sandoriuose.

Darbo uždaviniai:
1. Kas yra komercinis sandoris, jo samprata ir reikšmė;
2. Kokia yra palūkanų sąvoka, palūkanų rūšys ir jų dydis;
3. Kokia yra palūkanų normos sąvoka, rūšys;
4. Kodėl yra svarbios palūkanos ir jų dydis komerciniuose sandoriuose;
5. Nuo ko priklauso palūkanų normos kitimas;
6. Kosk yra palūkanų mokėjimo eiliškumas;
7. Kokios yra teisinės pasėkmės už palūkanų nemokėjimą komerciniuose sandoriuose.
Darbo metodai: Šio tyrimo šaltiniai yra Lietuvos Respublikos Civilinis kodeksas, Lietuvos Respublikos mokėjimų, atliekamų pagal komercinius sandorius, vėlavimo prevencijos įstatymas, bei kai kurie kiti teisės aktai ir bylos aprašančios palūkanas komerciniuose sandoriuose, taip pat mokslinės – teorinės literatūros sisteminė analizė ir internetinės informacijos apžvalga. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKomercinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Dydis290.02 KB
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Palukanos komerciniuose sandoriuose [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais