Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Pensijiniai fondai Lietuvoje: valdymo problemos ir įtaka valstybės finansams

Pensijiniai fondai Lietuvoje: valdymo problemos ir įtaka valstybės finansams

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – išnagrinėti ir įvertinti pensijų fondų veiklą ir valdymo problemas Lietuvoje bei įtaką valstybės finansams. Trijų pakopų pensijos sistema Lietuvoje. Antros pakopos pensijų fondas. Trečios pakopos pensijų fondai. Sudėtinių palūkanų efektas. Pensijų fondų valdymo problemos. Gyvenimo ciklo fondai – vienas iš būdų problemoms spręsti. Pensijų fondų veiklos rezultatų apžvalga. Pensijų sistemos Lietuvoje ir pasaulyje. Išvados. Priedai (2).

Ištrauka

Socialinė apsauga yra neatsiejama žmogaus gyvenimo dalis. Grėsmingos demografinės prognozės turėtų skatinti žmones pačius taupyti pensijai – juk valstybės pajėgumai suteikti sočią senatvę kasmet tik menkėja. Tačiau kol kas senatvei tesirengia vos keli procentai Lietuvos gyventojų.
Šiandieninės pensijos mokamos perskirstant dabar dirbančių Lietuvos gyventojų (kurie moka socialinio draudimo įmokas) pinigus. Šie pinigai niekur neinvestuojami ir papildomos vertės nesukuria. Tuo tarpu pensijų kaupimo esmė – įmokos kaupiamos ir investuojamos, o atėjus pensijos amžiui, sukauptos lėšos išmokamos konkrečiam įmokas mokėjusiam žmogui.
Pasaulyje veikia trijų pakopų pensijų sistema, kuri 2003 metais pradėta įgyvendinti ir Lietuvoje. Pensijų kaupimo sistema suteikia žmonėms galimybę įmokas kaupti savo asmeninėje sąskaitoje ir dėl to sulaukus pensinio amžiaus gauti didesnę pensiją. Pensijų fondai - tai fondai, į kuriuos investuojant, kaupiamos lėšos senatvei. Pensijų fondai – tai ilgalaikė lėšų kaupimo ir investavimo alternatyva, rekomenduojama kaip papildoma investavimo priemonė investiciniame portfelyje. Pensijų fondų veiklos tikslas – sukaupti jų dalyviams senatvei pakankamą lėšų kiekį.
Šio darbo tikslas – išnagrinėti ir įvertinti pensijų fondų veiklą ir valdymo problemas Lietuvoje bei įtaką valstybės finansams.
Darbo uždaviniai:
1. Išsiaiškinti pagrindines sąvokas ir terminus susijusius su pensijų fondais.
2. Išanalizuoti Lietuvoje esančius pensijų fondus.
3. Atlikti pensijų fondų veiklos analizę.
Darbo objektas – pensijų fondai Lietuvoje.
Siekiant užsibrėžto tikslo pasirinkta tokia referato struktūra:
Pirmoje darbo dalyje analizuojama Lietuvoje veikianti pensijų fondų sistema, jai būdingi bruožai.
Antroje darbo dalyje įvardijamos pagrindinės pensijų fondų problemos, siūlomi būdai šioms problemoms spręsti.
Trečioje darbo dalyje analizuojami skirtingų metų Lietuvoje veikiančių pensijų fondų veiklos rezultatai.
Paskutinėje darbo dalyje trumpai aptariamos pensijų kaupimo sistemos kitose šalyse, jas palyginant su Lietuva.
Darbo metodai:
1. Mokslinės literatūros ir informacijos šaltinių analizė ir apibendrinimas.
2. Statistinė analizė.
3. Grafinis tendencijų vaizdavimas.
Darbą sudaro įvadas, 4 skyriai, išvados, naudotos literatūros sąrašas, priedai. Darbo apimtis – 32 puslapiai. Bibliografinį aprašą sudaro 17 šaltinių. Darbo pabaigoje pateikti 2 priedai.

Įvairiuose gyvenimo etapuose, ne išimtis ir finansuose, investavime, žmogaus poreikiai, prioritetai, vertybės, galimybės priklauso nuo žmogaus amžiaus. Skirtingais gyvenimo etapais žmonių pajamos ir poreikiai skiriasi, todėl dažniausiai skiriasi ir tolerancija investavimo rizikai. Investavimas pagal gyvenimo etapus tapo aktualus ir svarbus milijonams žmonių visame pasaulyje. Siekdama patenkinti skirtingus žmonių poreikius įvairiuose gyvenimo etapuose ir vykdyti kryptingesnį finansų planavimą, finansų rinka sukūrė plačiam visuomenės ratui skirtus finansinius produktus, kurie priklauso nuo gyvenimo ciklo (etapų). Sparčiausiai populiarėjantys produktai yra gyvenimo ciklo investiciniai ir pensijų fondai (toliau – GCF; angl. life cycle). (3) Pensijų fondai – tai ilgalaikė lėšų kaupimo ir investavimo alternatyva, rekomenduojama kaip papildoma investavimo priemonė investiciniame portfelyje. (1) ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis30 puslapių 
Dydis2.14 MB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Pensijiniai fondai Lietuvoje valdymo problemos ir itaka valstybes finansams [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 30 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Lekt. Violeta Naraškevičiūtė
Pasidalink su draugais