Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Psichologija>Žmogaus intelektas

Žmogaus intelektas

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – išanalizuoti žmogaus intelektą. Žmogaus intelekto sąvokos samprata. Intelektą aiškinančios teorijos. Intelektą įtakojantys veiksniai. Intelekto matavimas. Išvados.

Ištrauka

Ilgai galvojome kokią temą išsirinkti, tarp daugybės įvairių temų aptikome intelektą. Mums pasirodė labai įdomu kuo daugiau sužinoti apie žmogaus intelektą, jo sąvokos sampratą, teorijas, jį įtakojančius veiksnius ir sužinoti kaip matuojamas intelektas.
Žmogaus intelektas yra svarbi ir aktuali tema, nes intelektas vienas svarbiausių žmogų iš kitų būtybių išskiriančių bruožų. Žmogus yra vienintelė pasaulyje žinoma protinga būtybė, todėl ji sugeba veikti sąmoningai, kelti sau tikslus ir juos įgyvendinti, laisvai pasirinkti savo elgesį. Intelektas ir sudaro žmogaus charakterio pagrindą. Intelektas yra ne tik sugebėjimas protauti, spręsti problemas bei išmokti. Jam būdinga ir nemažai su protavimu nesusijusių požymių – emociniai, socialiniai ir sensoriniai sugebėjimai bei įgūdžiai. Todėl intelekto tema yra svarbi, kad šios žinios apie intelektą gali padėti suprasti, kas lemia sėkmę mokykloje ir gyvenime po jos.
Intelektas – žmogaus gebėjimas įgyti/įvaldyti informaciją ir įgūdžius, reikalingus sėkmingai funkcionuoti konkrečioje kultūroje, ir gebėjimas efektyviai taikyti tuos įgūdžius ir informaciją einamosioms problemoms spręsti. (Legkauskas V. Psichologijos įvadas)
Darbo tikslas – išanalizuoti žmogaus intelektą
Tiriamasis objektas – Žmogaus intelektas
Uždaviniai:
1. Atskleisti žmogaus intelekto sąvokos sampratą.
2. Palyginti intelekto teorijas.
3. Nustatyti intelektą įtakojančius veiksnius.
4. Atskleisti intelekto IQ matavimo būdus.
Intelekto klausimas iškyla dėl žmonių individualių skirtumų proto, mąstymo bei atminties procesuose. Intelektas yra vienas iš svarbiausių žmonių skirtumų, apie kurį dauguma turi nevienareikšmę nuomonę. Ne moksliniame, o kasdieniniame gyvenime intelektas dažniausiai yra suprantamas kaip savo artimųjų, draugų ar pažįstamų protinių pasiekimų lygis.
Iš kur atsirado intelekto sąvoka? Šią sąvoką įvedė Ciceronas, ir ji reiškė gebėjimą pažinti. Jau senovės graikai įnešė tam tikrą indėlį į intelekto sampratą. Yra žinoma, kad Platonas ir Aristotelis aiškinosi skirtumą tarp kognityvinių procesų – mąstymo, problemų sprendimo, samprotavimo bei logikos. (Kauno technologijų universitetas. Psichologija šiandien)
Intelektas yra socialiai apibrėžiama sąvoka, ir įvairiose kultūrose ji skirtingai suvokiama. Tiriant intelektą išlieka du ginčytini klausimai:
1. Ar intelektas yra vienas bendrasis gebėjimas, ar keletas skirtingų gebėjimų?
2. Ar mokslininkai neurologai gali smegenyse rasti ir išmatuoti intelektą?
Dauguma psichologų šiandien intelektą apibrėžia kaip gebėjimą mokytis iš patirties, spręsti problemas ir prisitaikyti prie naujų situacijų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Dydis31.52 KB
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zmogaus intelektas [speros.lt].doc
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Utenos kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Vaišnoraitė
Pasidalink su draugais