Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Psichologija>Jaunuolių su negalia užimtumo problemos

Jaunuolių su negalia užimtumo problemos

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas - atskleisti jaunuolių su negalia užimtumo problemas. Jaunuolių su negalia užimtumo samprata. Jaunuolių su negalia užimtumo problemos. Jaunuolių su negalia ugdymo ypatumai, problemos. Jaunuolių su negalia darbo susiradimo problemos. Jaunuolių su negalia laisvalaikis Dienos centruose,laisvalaikio praleidimo problemos. Išvados.

Ištrauka

Kaip žinoma, skaičius vaikų, kurie gimsta su negalia ar patiria ją pirmaisiais gyvenimo metais, mažėja ir mažėja tolygiai kylant visuomenės gyvenimo gerovei. Tačiau visais laikais vaikų, jaunuolių su negalia buvo, o jų padėtis visuomenėje niekada nebuvo pakankamai gera: jiems visada buvo sunku pritapti prie pačios visuomenės, prie laikmečio pokyčių, sunku integruotis į visuomenės gyvenimą.
Po Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvoje buvo priimti pagrindiniai įstatymai, garantuojantys vaikams, jaunuoliams su negalia teises įsitraukti į visuomenę, o ratifikavus Jungtinių Tautų Vaiko Teisių Konvenciją, pripažįstančia vaiko su negalia teises, buvo sukurta vaikams su psichine ir fizine negalia kiek įmanoma normalesnės gyvenimo ir ugdymo sąlygos.
Nors bendruomenės chartija teigia: " Kiekvienas asmuo, neįgalus ar ne, turi nepakartojamą ir paslaptingą vertę. Kadangi neįgalus yra žmogus kaip ir kiti, jis turi visas žmogaus teises: į gyvenimą, į pagalbą, į ugdymą, į darbą", tačiau šiandieninėje visuomenėje vis dėlto dar neįgaliesiems sunku integruotis į visuomenę, sunku mokytis, susirasti darbą, leisti laisvalaikį, todėl tai pasireiškia neįgaliųjų mažu užimtumu visuomeniniame gyvenime.
Apie neįgaliuosius, jų integraciją į visuomenę, jų užimtumą daug rašė Bakk( 1997), Grunewald( 1997), Ušeckienė ( 2005), Ruškus ( 2002; 2004), Pivorienė ( 2003), Baranauskienė( 2004), Steman ( 1999) ir kt.
Darbo tikslas - atskleisti jaunuolių su negalia užimtumo problemas
Darbo objektas – jaunuolių su negalia užimtumo problemos
Darbo uždaviniai:
1. Atskleisti neįgalių jaunuolių užimtumo sampratą
2. Atskleisti jaunuolių su negalia užimtumo problemas
Asmens aktyvumas ir atvira bendruomenė yra pagrindinės socialinio dalyvavimo sąlygos. Neįgaliesiems taip pat kaip ir įgaliems žmonėms svarbu turėti visas galimybes priimti patiems sprendimus, gyventi kiek labiau įmanoma savarankišką gyvenimą, dalyvauti bendruomenės, miesto, miestelio įvykiuose.
Visuomenė privalo numatyti, kad kiekvienas visuomenės narys, nepriklausomai nuo savo psichinių ar fizinių ypatumų, turėtų tas pačias galimybes ir sąlygas priklausyti kolektyviniam gyvenimui ir jame dalyvauti. Neįgalus asmuo yra visavertis bendravimo, ugdymo, terapijos ar profesinio proceso dalyvis, galintis priimti sprendimus dėl savo būties, todėl neįgalusis turi visas teises į gyvenimą, ugdymą ir laisvalaikį, t.y. į užimtumą.
Neįgaliųjų užimtumas vyksta pirminių santykių kontekstuose: šeimoje, su draugais, darbe, laisvalaikiu, religinėje veikloje. Neįgaliesiems užimtumas, o ypač jaunuoliams su negalia yra labai svarbus, nes dalyvaudami visuomenės gyvenime jie gali jaustis naudingi ir reikalingi. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Dydis19.35 KB
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSveikatos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Jaunuoliu su negalia uzimtumo problemos [speros.lt].doc
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Asist. I. Algėnaitė
Pasidalink su draugais