Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Lietuvos Respublikos (LR) Vyriausybės kompetencija

Lietuvos Respublikos (LR) Vyriausybės kompetencija

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Tyrimo tikslas - išanalizuoti Lietuvos valstybės tarpukario Vyriausybės įgaliojimų ypatumus ir atskleisti Vyriausybės įgaliojimų, išdėstytų Lietuvos respublikos (LR) Konstitucijoje bei Lietuvos respublikos (LR) Vyriausybės įstatyme, sampratą ir kylančius probleminius klausimus. Lietuvos valstybės vyriausybės kompetencija 1918-1938 metų konstitucijose. Lietuvos respublikos vyriausybės įgaliojimai, krašto reikalų tvarkymas, Lietuvos Respublikos teritorijos neliečiamybės saugojimas. Valstybės saugumo ir viešosios tvarkos garantavimas. Vykdo įstatymus ir Seimo nutarimus dėl įstatymų įgyvendinimo, taip pat Respublikos Prezidento dekretus. Koordinuoja ministerijų ir kitų Vyriausybės įstaigų veiklą. Rengia valstybės biudžeto projektą ir teikia jį Seimui; vykdo valstybės biudžetą, teikia. Seimui biudžeto įvykdymo apyskaitą. Rengia ir teikia Seimui svarstyti įstatymų projektus. Užmezga diplomatinius santykius ir palaiko ryšius su užsienio valstybėmis ir tarptautinėmis organizacijomis. Vykdo kitas pareigas, kurias Vyriausybei paveda Konstitucija ir kiti įstatymai. Išvados. Summary.

Ištrauka

Lietuvos valstybės teisės sistemoje Vyriausybei visuomet teko vykdomosios valdžios statusas. Tačiau 1919 metais šiai institucijai buvo suteikta teisė atlikti įstatymų leidžiamosios valdžios vaidmenį. Apskritai Vyriausybei priskiriamos vykdomosios– tvarkomosios valdžios institucijos funkcijos, o jos vietą valstybės valdžios sistemoje nusako jos kompetencija.
Probleminis tyrimo klausimas- koks Lietuvos valstybės Vyriausybės kompetencijos teisinis reglamentavimas 1918-1940 metais ir dabar.
Temos aktualumas- šiandien visi Lietuvos gyventojai stebi Vyriausybės veiksmus. Daugelis piktinasi Vyriausybės nuomone ir teikiamais įstatymų projektais, kurie, galima sakyti, paliečia beveik kiekvieną iš mūsų. Tai pavyzdžiui, senatvės pensijų mažinimo, pensijos amžiaus didinimo, motinystės (tėvystės) pašalpų mažinimo, ligos pašalpų pasikeitimo į sergančiam žmogui blogąją pusę, naujų valstybinių ir papildomų pensijų atsisakymo, specialiųjų poreikių slaugos pašalpų likimo, mokesčių klausimai ir t.t. Todėl Vyriausybės kompetencija (įgaliojimai) teikti savo pasiūlymus gyvenimiškai svarbiais klausimais yra aktualūs.
LR Vyriausybės kompetencijos tema 1918- 1940 metais išsamiausiai rašė M. Maksimaitis. Po Lietuvos Respublikos nepriklausomybės atgavimo rašyti straipsniai- A. Pumpučio, knygos- E. Jarašiūno, E. Šileikio. Šia tema literatūros yra pakankamai, tačiau autorės nuomone, vertingiausi darbai yra - E. Jarašiūno ir E. Šileikio, kurie nagrinėja probleminius klausimus LR Vyriausybės kompetencijos lygmenyje. Beje, yra parašytos knygos nuo 1990 metų pirmosios Vyriausybės kompetencijos ir kt. klausimais išsamiausiai iki 2008 metų.
Tyrimo tikslas- išanalizuoti Lietuvos valstybės tarpukario Vyriausybės įgaliojimų ypatumus ir atskleisti Vyriausybės įgaliojimų, išdėstytų LR Konstitucijoje bei LR Vyriausybės įstatyme, sampratą ir kylančius probleminius klausimus
Tyrimo uždaviniai:
1. išanalizuoti 1918-1940 metų teisės aktus, reglamentuojančius Lietuvos valstybės Vyriausybės įgaliojimus, juos palyginti.
2. išanalizuoti LR Konstitucijoje ir LR Vyriausybės įstatyme skelbiamų įgaliojimų turinį.
3. nustatyti problemas, kylančias aiškinant teisės normas ir nagrinėjant teismų praktiką LR Vyriausybės kompetencijos klausimais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKonstitucinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Dydis43.8 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Respublikos Vyriausybes kompetencija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Grigienė
Pasidalink su draugais