Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Konstituciniai teismai įvairiose šalyse

Konstituciniai teismai įvairiose šalyse

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: Nustatyti, kokią vietą. Austrijos Konstitucinis Teismas. Vokietijos Federacinis Konstitucinis Teismas. Italijos Konstitucinis Teismas ir Ispanijos. Konstitucinis tribunolas valstybės valdžios institucijų sistemoje. Austrijos konstitucinis teismas. Istorija. Sudėtis ir veikla. Įgaliojimai. Jurisprudencija. Įtaka teisinei ir politinei tvarkai. Vokietijos federacinis konstitucinis teismas. Istorija. Sudėtis ir veikla. Įgaliojimai. Jurisprudencija. Įtaka teisinei ir politinei tvarkai. Italijos konstitucinis teismas. Istorija. Sudėtis ir veikla. Įgaliojimai. Jurisprudencija. Įtaka teisinei ir politinei tvarkai. Ispanijos konstitucinis teismas. Istorija. Sudėtis ir veikla. Įgaliojimai. Jurisprudencija. Įtaka teisinei ir politinei tvarkai. Išvados.

Ištrauka

Išplitusi konstitucinė justicija, be jokios abejonės, labiausiai krintąs į akis XX amžiaus antrosios pusės Europos šalių konstitucinės teisės reiškinys. Šiandien neįsivaizduojama konstitucinė sistema, neįsileidžianti šios institucijos, ir visose naujosiose Europos šalių konstitucijose yra numatyti konstituciniai teismai.
Konstitucinis teismas – teisminė institucija, įkurta specialiai ir išimtinai konstituciniams ginčams nagrinėti, nepriklausanti paprastųjų teismų sistemai ir nepriklausoma nuo jos, kaip ir nuo kitų viešosios valdžios institucijų. Nors Aukščiausiasis Teismas ir Aukščiausiasis Tribunolas, taip pat Aukščiausiojo Teismo Konstitucinės priežiūros rūmai gali būti konstitucinius ginčus nagrinėjančios institucijos, tačiau jie konstituciniais teismais nelaikomi. Užtat nesvarbu, kad vienas ar kitas konstitucinis teismas vadinasi "Taryba", "Tribunolas" ar "Aukščiausiasis Konstitucinis Teismas", jis yra konstitucinis teismas nuo tos akimirkos, kai tik atitinka apibrėžimą.
Darbo tikslas: Nustatyti, kokią vietą Austrijos Konstitucinis Teismas, Vokietijos Federacinis Konstitucinis Teismas, Italijos Konstitucinis Teismas ir Ispanijos Konstitucinis tribunolas valstybės valdžios institucijų sistemoje.
Darbo uždaviniai:
1. Supažindinti kaip formavosi įvairių šalių konstituciniai teismai;
2. Aptarti įvairių šalių konstitucinių teismų paskirtį, įgaliojimus bei įtaką politinei ir teisinei valdžiai;
3. Išanalizuoti Lietuvos Respublikos valstybės valdžios institucijų sistemą, tų institucijų kompetenciją, įgaliojimus;
4. Atskleisti, kas būdinga konstituciniams teismams.
Tai pats seniausias konstitucinis teismas. Galima sakyti, kad jis turėjo pirmtaką – Imperijos Tribunolą, įkurtą pagal 1867 m. gruodžio 21 d. Konstituciją, į kurį piliečiai galėjo kreiptis su skundais dėl pažeistų savo konstitucinių teisių, beje, išvardytų Konstitucijoje; ir šiandien tai yra konstitucingumo kontrolės pagrindas. Žlugus monarchijai, Laikinasis Nacionalinis Susirinkimas 1919 m. sausio 25 d. įstatymu pakeitė Imperijos Tribunolą ir 1919 . rugsėjo 19 d. naujuoju įstatymu įkurtam Aukštajam Konstituciniam Teismui suteikė įgaliojimus tikrinti, ar provincijų parlamentų priimti įstatymai atitinka laikinosios Vyriausybės aktus.
Teismo struktūra ir organizacija buvo modifikuotos 1925 ir 1929 m. Po 1933 m. valstybės perversmo Konstitucinis Teismas buvo panaikintas. 1934 m. priimtoje naujojoje Austrijos Konstitucijoje Konstitucinį Teismą pakeitė Federacinis Teismas, kuris sujungė buvusias Konstitucinio Teismo ir Administracinio Teismo konpetencijas. 1938 m. kovo 13 d. Austriją okupavus Vokietijai, šis teismas buvo panaikintas. 1945 m. spalio 12 d. konstituciniu įstatymu, Konstitucinis Teismas atkurtas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKonstitucinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Dydis39.72 KB
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Konstituciniai teismai ivairiose salyse [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 3 Klasė/kursas
  • V. Nevedomskis
Pasidalink su draugais