Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Teisėjų nešališkumas baudžiamajame procese

Teisėjų nešališkumas baudžiamajame procese

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – išanalizuoti teismo nešališkumo principo turinį. Baudžiamojo proceso principų samprata. Bendroji teisės principų apžvalga. Baudžiamojo proceso principų sąvoka ir požymiai. Baudžiamojo proceso principų sistema. Baudžiamojo proceso principų reikšmė. Teismo nešališkumas baudžiamajame procese. Nešališkumo sąvoka ir turinys. Teismo nepriklausomumas: sąvoka ir ryšys su teismo nešališkumo principu. Teismo nušalinimo institutas, jo samprata ir reikšmė. Išvados. Summary.

Ištrauka

Lietuvos Respublikos (toliau – LR) Konstitucija kiekvienam asmeniui garantuoja teisę į teisingą bylos išnagrinėjimą. Tai lemia visuma Konstitucijoje įtvirtintų teisės principų, tokių kaip teismų nepriklausomumas, įstatymo klausymas, teismams suteikta teisingumo vykdymo teisė ir kt. Teisės principai – tai visos teisės pagrindas, jos kertinis akmuo, kuriuo remiantis yra kuriama visa justicija.
Šio darbo objektas – teismo nešališkumo principas kaip vienas svarbiausių baudžiamojo proceso principų.
Mūsų darbo tikslas – išanalizuoti teismo nešališkumo principo turinį. Šiam tikslui pasiekti yra keliami tokie uždaviniai: apžvelgti baudžiamojo proceso principų sampratą, įskaitant ir bendrą teisės principų apžvalgą, taip pat išnagrinėti teismo nešališkumo principo veikimą garantuojantį mechanizmo (teismo nušalinimo institutą) bei teismo atskirti nešališkumo ir nepriklausomumo principus.
Šio darbo aktualumą lemia tai, kad, nepaisant įstatymų reikalavimų bei doktrininio požiūrio į šį principą, visgi dažnai pasitaiko jo pažeidimų. To rezultatas – pažeista asmens teisė į sąžiningą baudžiamąjį procesą. Kaip vėliau kalbėsime, teisėjo nešališkumas lemia didelį vaidmenį nagrinėjant baudžiamąją bylą, nuo to gali priklausyti ir bylos baigtis, žinoma, ir proceso dalyvių padėtis. Jei yra pažeidžiamas teismo nešališkumo principas, vadinasi, asmeniui nesuteikiama Konstitucijos užtikrinta teisė. Todėl svarbu išsiaiškinti, kaip teoriniame lygmenyje įtvirtintas teismo nešališkumo principas yra garantuojamas praktiniu požiūriu, t.y., kokių priemonių imamasi, kad bylą nagrinėtų nešališkas teismas, o, jei išnagrinėjo suinteresuotas bylos baigtimi – ar taikomos kokios nors atsakomybės užtikrinimo priemonės.
Tam, kad mūsų tema būtų kuo geriau atskleista, naudosimės LR teisės aktais, įvairių Lietuvos ir užsienio autorių moksliniais veikalais, įžvalgomis, straipsniais, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (toliau – LAT) praktika. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBaudžiamosios teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Dydis37.94 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teiseju nesaliskumas baudziamajame procese [speros.lt].doc
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • S. Juzukonis
Pasidalink su draugais