Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Konstitucija Europai ir nacionalinė konstitucija: skirtumai ir panašumai

Konstitucija Europai ir nacionalinė konstitucija: skirtumai ir panašumai

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslai yra šie: aptarti Sutarties dėl Konstitucijos Europai ir nacionalinės konstitucijos atsiradimo istoriją, išskirti svarbesnius kiekvienos jų bruožus; aptariant Sutarties dėl Konstitucijos Europai ir Lietuvos Respublikos (LR) Konstitucijos santykį suvereniteto, demokratijos, pagrindinių žmogaus teisių ir laisvių bei jau anksčiau minėtų kriterijų atžvilgiu, atskleisti jų panašumus ir skirtumus. Lietuvos Respublikos (LR) konstitucija. Sutarties dėl konstitucijos Europai atsiradimas ir pagrindiniai bruožai. Sutartis dėl konstitucijos Europai ir Lietuvos teisinė sistema. Europos Sąjungos (ES) teisės viršenybės principas. Valstybės kompetencijos perleidimas pagal Lietuvos Respublikos (LR) Konstituciją ir suvereniteto problema. Tarptautinių sutarčių galiojimas Lietuvos Respublikos (LR) teisinėje sistemoje Žmogaus teisių reglamentavimas Sutartyje dėl Konstitucijos Europai ir Lietuvos Respublikos (LR) Konstitucijoje. Sutarties dėl Konstitucijos Europai ir nacionalinės konstitucijos priėmimo, įsigaliojimo ir keitimo tvarka. Valdžių padalijimas Lietuvos Respublikos (LR) Konstitucijoje ir Sutartyje dėl Konstitucijos Europai. Išvados.

Ištrauka

Konstitucija yra aukščiausias valstybės įstatymas. Jis įtvirtina svarbiausius valstybės visuomeninius santykius: valstybės konstrukciją, elementus, jų funkcionavimo pagrindus, kompetenciją. Ji apibrėžia tautos suverenitetą ir jo įgyvendinimo mechanizmą, tiesioginės ir atstovaujamosios demokratijos institutus. Taip pat Konstitucija įtvirtina žmogaus ir piliečio teisinę padėtį valstybėje, jo santykius su valstybe, pagrindinių žmogaus teisių ir laisvių įgy¬vendinimą.
Konstitucijos normos yra privalomos įstatymų leidėjui. Konstitucija riboja valdžios galias, todėl valdžia negali peržengti jai Konstitucijoje suteiktų tautos įgalio¬jimų ir pažeisti asmenų teisių. Tai vienas iš pačių svarbiausių principų kuriant teisinę valstybę ir pilietinę visuomenę.
Gerai dirbančiai įstaigai ar firmai turėti savo nuostatus, valstybei ar valstybių sąjungai - savo konstituciją, yra suprantamas ir ne tik garbės reikalas. Pagal šį pagrindinį įstatymą, kuris yra visų teisės aktų kondensuotas sąvadas, gyvena ir šalis, ir tarptautinė organizacija, ir jos pilietis ar narys.
Vienas aktualiausių šiandienos klausimų Europos brandos, stiprėjimo procese ir ES sistemos stabilesnį funkcionavimą užtikrinančių veiksnių, yra naujosios ES Konstitucijos sėkmingas ratifikavimas ir įsigaliojimas. Lietuva suskubo ir jau pritarė naujajai Europos Konstitucijai. Buvo žinoma, kad jei nė viena narė nepasipriešins, Konstitucija įsigalios 2006 m. lapkričio 1 d., antraip gresia jos įšaldymas.
Neabejotinas yra temos naujumas bei aktualumas, kadangi šiuo metu vykstantį eurointegracinį procesą labai įtakoja Sutarties dėl Konstitucijos Europai ratifikavimo procesas. Tai viena dažniausiai aptarinėjamų temų paskutiniu metu. Ypač daug nerimo sukėlė Prancūzijos referendumo dėl Konstitucijos Europai ratifikavimo rezultatai – Prancūzijos piliečiai pirmieji, pasipriešinę Sutarties dėl Konstitucijos Europai ratifikavimui. Tačiau tai nėra vienintelė šios temos aktualumo priežastis. Konstitucinės sutarties ratifikavimas įtakoja mūsų teisinę sistemą, jos naujoves ir pakeitimus. Taigi svarbu aptarti Konstitucijos Europai ir nacionalinės konstitucijos priėmimo, įsigaliojimo tvarką bei galimybes. Kiti svarbūs kriterijai šių teisės aktų santykiui atskleisti yra jų keitimo tvarka, reglamentuojamų santykių pobūdis, valdžių padalijimo bei įstatymų leidybos nuostatos.
Darbo tikslai yra šie:
1. aptarti Sutarties dėl Konstitucijos Europai ir nacionalinės konstitucijos atsiradimo istoriją, išskirti svarbesnius kievienos jų bruožus;
2. aptariant Sutarties dėl Konstitucijos Europai ir LR Konstitucijos santykį suvereniteto, demokratijos, pagrindinių žmogaus teisių ir laisvių bei jau anksčiau minėtų kriterijų atžvilgiu, atskleisti jų panašumus ir skirtumus.
Darbe bus taikomi istorinis, aprašomasis ir lyginamasis metodai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKonstitucinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis29 puslapiai 
Dydis49.55 KB
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konstitucija Europai ir nacionaline konstitucija skirtumai ir panasumai [speros.lt].doc
 
  • Kursiniai darbai
  • 29 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Čepaitienė
Pasidalink su draugais