Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Bendrieji sutarčių civilinėje teisėje nuostatai (4)

Bendrieji sutarčių civilinėje teisėje nuostatai (4)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – atskleisti esminius bendruosius sutarčių civilinėje teisėje nuostatus. Sutarties samprata. Sutarčių rūšys. Dvišalės ir vienašalės sutartys. Atlygintinės ir neatlygintinės sutartys. Konsensualinės ir realinės sutartys. Vienkartinio ir tęstinio vykdymo, vartojimo, rizikos ir kt. Sutartys. Sutarties sudarymas. Ikisutartiniai santykiai ir preliminariosios sutartys. Ofertos ir akcepto samprata. Sutarties turinys. Sutarčių sudarymo sąlygos. Sutarties vykdymas. Sutarčių vykdymo principai. Sutarčių vykdymo tvarka. Sutarties neįvykdymas. Sutarčių pabaiga. Sutarties nutraukimas. Restitucija. Sutarties pakeitimas. Sutarties negaliojimas. Išvados.

Ištrauka

Šiuolaikinė sutarčių teisė – ilgos istorinės raidos rezultatas. Ji klasikinės sutarčių teisės tobulinimo padarinys. Manoma, kad klasikinė sutarčių teisė susiformavo XVIII-XIX a. kodifikavus Prancūzijos, Vokietijos ir kitų valstybių civilinę teisę. Pagrindinė sutarties paskirtis yra reguliuoti žmonių tarpusavio santykius, nurodant galimą ir leistiną elgesį, o taip pat pasekmes, pažeidus elgesio normas. Sudaryti įvairias sutartis yra natūralus kasdienio gyvenimo reiškinys. Mes sudarome sutartis su bankais, imame paskolas būstui, sudarydami sutartį su kitu asmeniu parduodame ar perkame kilnojamąjį ir nekilnojamąjį turtą, sudarome sutartį įsidarbindami tam tikroje įmonėje ir t.t. Kiekvienas iš mūsų anksčiau ar vėliau susiduriame su sutarčių sudarymu, todėl turime žinoti formalumus susijusius su jų sudarymu, galiojimu, nutraukimu ir pan.
Darbo tikslas – atskleisti esminius bendruosius sutarčių civilinėje teisėje nuostatus.
Darbo uždaviniai:
1. Atskleisti sutarties sampratą civilinėje teisėje;
2. Aprašyti sutarčių rūšis;
3. Išsiaiškinti sutarties sudarymo tvarką bei sąlygas, ofertos ir akcepto sampratas;
4. Aptarti sutarčių vykdymo principus bei tvarką;
5. Aprašyti sutarčių nutraukimą, pakeitimą ir negaliojimą.


Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse sutarties samprata apibrėžiama taip: "Sutartis yra dviejų ar daugiau asmenų susitarimas sukurti, pakeisti ar nutraukti civilinius teisinius santykius, kai vienas ar keli asmenys įsipareigoja kitam asmeniui ar asmenims atlikti tam tikrus veiksmus (ar susilaikyti nuo tam tikrų veiksmų atlikimo), o pastarieji įgyja reikalavimo teisę (CK 6.154 str. 1 d.).
Sutartis kaip juridinis faktas, anot D. Vasarienės (2002) – tai dviejų ar daugiau asmenų įstatymo reikalaujama tvarka ir forma išreikštas susitarimas dėl civilinių teisių ir pareigų sukūrimo, pakeitimo ar panaikinimo. Pagrindinis sutarties požymis yra šalių susitarimas. Tai dviejų ar keleto asmenų, kurie civiliniame teisiniame santykyje dalyvauja kaip atskira šalis, valios reiškimas. Išreikšta valia turi būti tarpusavyje suderinta bendram tikslui pasiekti. Dvišalėse sutartyse turi būti suderinta dviejų šalių priešpriešinė valia, o daugiašaliuose - kelių šalių valia bendram tikslui pasiekti.
Terminas "sutartis" civilinėje teisėje gali būti suprantamas kaip (4, p. 141): ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis22 puslapiai 
Dydis64.84 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Bendrieji sutarciu civilineje teiseje nuostatai (4) [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 22 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • H. Šadžius
Pasidalink su draugais