Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Sutartis ir jos vykdymas

Sutartis ir jos vykdymas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Darbe bus apžvelgiamas sutarties vykdymas ir jo principai, aptariamos sutarčių neįvykdymo teisinės pasekmės, nutraukimo būdai bei sutarties negaliojimo pagrindai. Sutarčių vykdymas ir jų principai. Sutarčių neįvykdymo teisinės pasekmės. Sutarčių nutraukimo būdai ir teisinės pasekmės. Sutarties negaliojimas. Išvados.

Ištrauka

Sutartis - tai dviejų ar daugiau asmenų susitarimas sukurti, pakeisti ar nutraukti civilinius teisinius santykius, kai vienas ar keli asmenys įsipareigoja kitam asmeniui ar asmenims atlikti tam tikrus veiksmus (ar susilaikyti nuo tam tikrų veiksmų atlikimo), o pastarieji įgyja reikalavimo teisę .
Sutarčių laisvės principas Lietuvos teisinėje sistemoje laiduoja sutarties šalims teisę laisvai sudaryti sutartis ir savo nuožiūra nustatyti teises ir pareigas, taip pat savo nuožiūra pasirinkti kitas sąlygas, išskyrus atvejus, kai tam tikras sutarties sąlygas nustato imperatyviosios teisės normos. Tačiau dažnu atveju tam, kad būtų sudaryta kokybiška sutartis, kurios nuostatos ne tik neprieštarautų teisės normoms, tačiau ir kuo labiau tenkintų sutarties šalių interesus, reikia tam tikrų teisinių žinių ir brangaus laiko . Tinkamai parengta sutartis ne tik užtikrina ekonominių verslo partnerių santykių stabilumą, apsaugo sutarties šalį nuo finansinių nuostolių, bet ir išreiškia profesionalų sutarties šalies požiūrį į rinkos santykius.
Svarbiausias sutarties elementas yra sutarties turinys. Nustatant sutarties sąlygas vadovaujamasi vienu iš pagrindinių civilinės teisės principų – sutarties laisve. Remiantis šiuo principu, šalys turi teisę laisvai sudaryti sutartis bei nustatyti jų sąlygas, taip pat savo nuožiūra sudaryti sutartis, kurios nėra numatytos LR Civiliniame kodekse, jeigu tai neprieštarauja įstatymams.
Tačiau neužtenka tik pasirašyti sutartį. Labai svarbu sutartį tikamai vykdyti. Tai apibrėžia sutarties vykdymo principai – sąžiningumas, bendradarbiavimas, ekonomiškumas.
Čia reikėtų paminėti ir sutarties įvykdymo tvarką. Tai būtų sutarties įvykdymo vieta, sutarties įvykdymo terminas, galimas ir trečiųjų asmenų sutarties įvykdymas.
Taip pat galioja sutarties įvykdymo užtikrinimo aktualūs klausimai – netesybos, laidavimas, garantija, rankpinigiai, hipoteka, įkeitimas ir kiti sutartyse numatyti užtikrinimo būdai.
Šiame darbe bus apžvelgiamas sutarties vykdymas ir jo principai, aptariamos sutarčių neįvykdymo teisinės pasekmės, nutraukimo būdai bei sutarties negaliojimo pagrindai.

Pagrindiniai sutarčių vykdymo principai yra šie:
1. Šalys privalo vykdyti sutartį tinkamai ir sąžiningai.
2. Sutartis turi būti vykdoma kuo ekonomiškesniu kitai šaliai būdu.
3. Vykdydamos sutartį, šalys privalo bendradarbiauti ir kooperuotis.
4. Jeigu pagal sutartį ar jos prigimtį šalis, atlikdama tam tikrus veiksmus, turi dėti maksimalias pastangas sutarčiai įvykdyti, tai ši šalis privalo imtis tokių pastangų, kokių būtų ėmęsis tokiomis pat aplinkybėmis protingas asmuo. (CK 6.200 str. )
Taigi, šalys neturi pažeidinėti ir nevykdyti nurodymų, esančių sutartyje. Sutarties sąlygas parengusi šalis iki sutarties pasirašymo praneša kitai šaliai, kad sutartis bus sudaroma pagal sutarties standartines sąlygas, su kuriomis kita šalis gali susipažinti sutarties sąlygas parengusios šalies nurodytoje vietoje. Standartines sutarties sąlygas parengusi šalis įteikia jas kitai šaliai raštu iki sutarties pasirašymo ar ją pasirašant. Gali būti ir taip, kad viena šalis pageidauja atsiųsti tų sąlygų kopiją kitai šaliai. Taigi, vykdydamos sutartį, šalys privalo bendradarbiauti ir kooperuotis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Dydis19.78 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sutartis ir jos vykdymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Rinkevičius
Pasidalink su draugais