Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Baudžiamosios teisės principai

Baudžiamosios teisės principai

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įžanga. Baudžiamoji teisė. Baudžiamosios teisės (BT) funkcijos. Dėstymas. Baudžiamosios teisės (BT) principai. Nėra nusikaltimo, nėra ir bausmės, jei tai neįtvirtinta įstatyme. Lygybės prieš įstatymus principas. Kaltės (kitaip asmeninės atsakomybės arba subjektyvaus pakaltinamumo) principas. Teisingumo, teisingo nubaudimo principas. Humaniškumo principas. Baudžiamųjų represijų ekonomijos principas. Išvados.

Ištrauka

Baudžiamoji teisė (BT) yra viena iš teisės šakų. BT taip pat gali būti suprantama kaip teisės mokslo sritis arba įstatymų leidybos sritis.
BT, kaip teisės šaka - tai teisės normų visuma, kuri uždraudžia atitinkamas veiklas kaip nusikalstamumas ir numato už šių draudimų nesilaikymą bausmes arba kitas poveikio priemones (baudžiamojo, auklėjamojo poveikio arba priverčiamąsias medicinos priemones) bei pagrindus ir sąlygas, kai asmuo gali būti atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės.
Teisės funkcijos – teisinio poveikio socialiniams santykiams kryptys ir būdai. Teisės funkcijų paskirtis - įgyvendinti teisės uždavinius. Funkcijos išreiškia pagrindinius teisės bruožus.
BT funkcijos
Prevencinė funkcija – siekiama mažinti nusikalstamumą, sulaikyti visuomenę nuo nusikalstamų poelgių. Skiriama bendroji ir specialioji prevencija. Bendrąją prevenciją lemia įstatymų kokybė, jų žinojimas, o specialioji pasireiškia realizuojant BT. Specialioji prevencija nukreipta į asmenį, padariusį nusikaltimą. Kad asmuo nenusikalstų yra taikomos įvairios poveikio priemonės, pvz.: proporcingumo.
Represinė BT funkcija – reikia atsižvelgti į baudžiamąsias priemones.
Sutaikomoji BT funkcija – tai atleidimas nuo atsakomybės, kai susitaiko. BT dažnai tampa sutaikomu dalyku.
Informacinė BT funkcija – galioja BT tiek kaip teisiniai šakai, tiek kaip teisiniam mokslui.
Teisės principai – tai esminės nuostatos, nurodančios, kokia turėtų būti tiek teisė apskritai, tiek atskiros teisės šakos. Juose atsispindi visuomenės požiūris kokia turėtų būti teisė, kaip turi būti baudžiama, kokia poveikio priemonių paskirtis, reikalavimai teisinių santykių subjektams ir pan. BT principai – tai BT įtvirtintos politinės, moralinės, teisinės nuostatos, kurios nukreipia BT funkcijas baudžiamosios politikos tikslams pasiekti (užtikrinti svarbiausių vertybių apsaugą). Jie yra išreiškiami atskiromis BT normomis arba išryškėja iš kelių BT normų. Jie nustato valstybinio poveikio priemonių taikymo pagrindus, turinį ir apimtį, tiems, kurie pažeidžia BĮ. Taip pat parodo būdingiausius BT f-jų realizavimo metodo bruožus (koks metodas taikomas realizuojant BT f-jas) bei inkorporuoja BT į visą teisinę sistemą, neleidžia nuo jos atitrūkti. Be to, nulemia tai, kad BT normos yra tam tikra vientisa sistema t.y. neleidžia išsišokti kuriai nors vienai BT normai (neturi dominuoti kuri nors viena BT funkcija). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Dydis14.59 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasCheminės technologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Baudziamosios teises principai [speros.lt].doc
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Vygintas Šliauteris
Pasidalink su draugais