Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Administracinių ginčų ikiteisminio nagrinėjimo tvarkos problemos

Administracinių ginčų ikiteisminio nagrinėjimo tvarkos problemos

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Administracinių ginčų samprata ir jų vieta administraciniame procese. Administracinių ginčų ikiteisminis nagrinėjimas. Ikiteisminio administracinių ginčų nagrinėjimo subjektai ir jų kompetencija. Administracinių ginčų ikiteisminio nagrinėjimo tvarkos problemos. Išvados.

Ištrauka

Įgyvendinant valstybinį valdymą neišvengiama valdančiųjų ir valdomųjų ginčų arba, kitaip sakant, - valdymo subjekto ir valdymo objekto ginčų. Nepaisant to, konkretaus asmens subjektinė teisė pažeista ar jis tik mano taip esant, teisinėje valstybėje šis subjektas turi turėti teisę apeliuoti.
Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo (toliau – ABTĮ) 3 straipsnyje administraciniai ginčai apibrėžiami kaip asmenų konfliktai su viešojo administravimo subjektais arba konfliktai tarp nepavaldžių vienas kitam viešojo administravimo subjektų. Prie administracinių ginčų taip pat priskiriami tarnautojų ginčai su administracija, taip pat rinkimų ginčai . Pasak Arvydo Andruškevičiaus, terminas administraciniai ginčai čia vartojamas sąlygiškai, kaip apibendrinantis šio pobūdžio santykių reglamentavimą. Taip traktuoti šį terminą verčia ABTĮ įtvirtintos definicinės ir kai kurios kitos normos. Be administracinių ginčų ABTĮ 2 straipsnyje skiriami ir mokestiniai ginčai, t.y. ginčai tarp mokesčio mokėtojo ir mokesčių administratoriaus dėl sprendimo dėl patikrinimo akto tvirtinimo ar kito panašaus pobūdžio sprendimo, pagal kurį mokesčių mokėtojui iš naujo apskaičiuojamas ir nurodomas sumokėti mokestis, taip pat dėl mokesčių administratoriaus sprendimo atsisakyti grąžinti (įskaityti) mokesčio permoką (skirtumą). Pateiktosios definicijos apibrėžia tokius konfliktus, kurie kyla tarp asmens ir viešojo administravimo subjekto, nesvarbu, ar tas asmuo būtų išskirtinio teisinio statuso neturintis pilietis, Lietuvos gyventojas, ar valstybės tarnautojas, ar asmuo, privalantis laiku ir teisingai apskaičiuoti ir sumokėti Lietuvos Respublikos įstatymų nustatytus mokesčius. Taigi administraciniai ginčai yra konfliktai, kylantys iš viešosios administracinės veiklos santykių, būtent dėl asmenų atžvilgiu priimtų individualių administracinių sprendimų, viešosios administracijos subjektų veiksmų, neveikimo teisėtumo ir pagrįstumo ar veiksmų vilkinimo. Vadinasi, asmenų ir viešosios administracijos kitokio pobūdžio konfliktai, pavyzdžiui, kylantys įgyvendinant turtinį interesą, nebus laikomi administraciniais ginčais. Administracinio ginčo kategorijai nepriskirtinas ir viešojo administravimo pareigūno konfliktas su tokiu institucijos darbuotoju, kuriam nėra suteikti viešojo administravimo įgaliojimai, kitaip tariant, ginčas su neturinčiu valstybės tarnautojo statuso asmeniu (tokio pobūdžio konfliktai sprendžiami remiantis darbo teisės įstatymų normomis). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Dydis30.87 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administraciniu gincu ikiteisminio nagrinejimo tvarkos problemos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • D. Poška
Pasidalink su draugais