Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Baudžiamoji atsakomybė už kvalifikuotą nužudymą

Baudžiamoji atsakomybė už kvalifikuotą nužudymą

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: Apžvelgti ir išanalizuoti baudžiamąją atsakomybę, nužudymą bei atsakomybę už kvalifikuotą nužudymą. Baudžiamoji atsakomybė. Baudžiamosios atsakomybės elementai. Nužudymas. Nužudymo sudėties požymių analizė. Nužudymą kvalifikuojantys požymiai ir baudžiamoji atsakomybė už kvalifikuotą nužudymą. Mažametystė. Bejėgiška būklė. Artimas giminaitis ar šeimos narys. Nėštumas. Dviejų ar daugiau žmonių nužudymas. Nužudymas kankinant ar kitaip itin žiauriai. Nužudymas kitų žmonių gyvybei pavojingu būdu. Nužudymas iš chuliganiškų paskatų. Nužudymas dėl savanaudiškų paskatų. Nukentėjusio asmens tarnybos ar piliečio pareigų vykdymas. Nužudymas siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą. Nužudymas siekiant įgyti nukentėjusio asmens organą, audinį ar ląsteles. Išvados.

Ištrauka

Baudžiamoji atsakomybė yra neatsiejama nuo nusikalstamos veikos. Ji kyla iš baudžiamojo įstatymo reikalavimų atsakyti už padarytą veiką pagal įstatymą. Nužudymas yra vienas iš sunkiausių nusikaltimų, nes padaromas bene labiausiai saugomai vertybei – žmogaus gyvybei. Todėl labai svarbu gerai išanalizuoti, kas tai yra baudžiamoji atsakomybė, taip pat gerai išanalizuoti nužudymo institutą, kad butų galima suprasti ir vertinti teismų praktiką nužudymo bylose, taikant baudžiamąją atsakomybę už kvalifikuotą nužudymą.

Darbo tikslas
Apžvelgti ir išanalizuoti baudžiamąją atsakomybę, nužudymą bei atsakomybę už kvalifikuotą nužudymą.

Darbo uždaviniai
• Apžvelgti baudžiamąja atsakomybę apskritai
• Apžvelgti nužudymo institutą
• Išanalizuoti kiekvieną kvalifikuoto nužudymo požymį ir apžvelgti atsakomybę, taikomą už jo padarymą

Darbo tyrimo metodai
Kursinį darbą nagrinėjamas remiantis teleologiniu, loginės analizės, lyginamuoju metodu, naudojantis kitų tyrėjų vertinimais.

Darbo šaltiniai
Darbe remiamasi žymių Lietuvos teisininkų darbais , įstatymais , teismų praktika taip pat Vilniaus universiteto dėstytojos A.Drakšienės paskaitose išdėstyta medžiaga bei internete pateiktais darbais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBaudžiamosios teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Dydis28.88 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Baudziamoji atsakomybe uz kvalifikuota nuzudyma [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 16 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Drakšienė
Pasidalink su draugais