Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Pataisos įstaigų rūšys ir jų charakteristika

Pataisos įstaigų rūšys ir jų charakteristika

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Tikslas - remiantis įvairiais teisės šaltiniais išanalizuoti pataisos įstaigų sampratą, rūšis, taip pat atlikti Lietuvos ir užsienio šalių pataisos įstaigų lyginamąją analizę, atskleisti jų skirtumus bei panašumus. Bausmes vykdančių institucijų sistema. Pataisos įstaigų rūšys ir jų charakteristika. Pataisos įstaigų samprata. Pataisos namai. Nepilnamečių pataisos namai. Kalėjimas. Gydymo pataisos namai, laisvės atėmimo vietų ligoninė. Atviros kolonijos. Užsienio šalių pataisos įstaigų sistema. Danija. Jungtinės Amerikos valstijos. Prancūzija. Australija. Naujoji Zelandija. Išvados. Summary.

Ištrauka

Temos aktualumas. Lietuvoje egzistuoja šios laisvės atėmimo bausmę vykdančios įkalinimo įstaigos: pataisos namai, atviros kolonijos, gydymo pataisos namai, laisvės atėmimo vietų ligoninė, nepilnamečių pataisos namai ir kalėjimas. Pagrindinis bausmių vykdymo įstatymo ir šių pataisos įstaigų tikslas yra suformuluotas Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekse, kurio 1 straipsnio 2 dalyje teigiama: "nustatyti tokią bausmės vykdymo tvarką, kad atlikęs bausmę nuteistasis savo gyvenimo tikslų siektų teisėtais būdais ir priemonėmis ." Darbo tema aktuali tuo, nes šiuo metu Lietuvoje esančios pataisos įstaigos pasižymi savo veiklos neefektyvumu, nors jų tikslas yra pataisyti nuteistąjį, jo elgesį bei požiūrį į visuotinai pripažintas vertybes, bet per didelis kalinamųjų izoliavimas nuo išorinio pasaulio pataisos įstaigų tikslą daro sunkiai pasiekiamą. Naujausi duomenys rodo, kad nuteistųjų skaičius pataisos įstaigose yra pakankamai didelis. Remiantis 2009 m. vasario 3 d. Kalėjimo departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos duomenimis 2008 m. sausio – gruodžio mėn. nuteistų asmenų skaičius buvo 7 866, iš jų 6921 atliko laisvės atėmimo bausmę ir 108 nuteisti iki gyvos galvos. Lietuvoje 100 000 gyventojų teko 234 įkalinti asmenys. Vakarų Europos valstybių vidurkis yra apie 100 kalinių .
Mano manymu, šiuolaikinėje visuomenėje į kalinamuosius turėtų būti žvelgiama atlaidžiau. Vienas iš žymiausių Didžiosios Britanijos politikų V. Čerčilis yra pasakęs, kad "apie visuomenę galima spręsti iš jos požiūrio i kalėjimus ." Dauguma mano, jog reikia griežtinti valstybės baudžiamąją politiką taip pat pačią bausmių atlikimo tvarką bei sąlygas. Laikantis tokio požiūrio yra beveik neįmanoma pasiekti jau minėto tikslo, nustatyto Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekse 1 straipsnio 2 dalyje. Darbo problema – tai atviro tipo kolonijų trūkumas, dėl ko yra sunku humanizuoti bausmių atlikimo sąlygas, paveikti nuteistąjį, kad jo mąstymas taptų pozityvesnis. Nuteistajam nuolat būnant izoliuotam nuo visuomenės praktiškai neįmanoma to padaryti. Priešingai, jis dar labiau supriešinamas su visuomene, nes būnant toje aplinkoje, kurioje yra nuteistasis sunku pasiekti normalią nuteistųjų integraciją į visuomenę ir resocializaciją joje.Didesnis atvirų kolonijų skaičius Lietuvoje (šiuo metu yra tik Pravieniškių 2- rieji pataisos namai – atvira kolonija) palengvintų nuteistųjų adaptaciją atlikus laisvės atėmimo bausmę, jam būtų suteikta didesnė galimybė palaikyti ryšius su visuomene, šeima, artimaisiais ir tuo pačiu skatinti pozityvesnį jo mąstymą apie bausmių atlikimo sistemą, sąlygas, subalansuotą baudžiamąją politiką.
Išėjus iš įkalinimo įstaigos nuteistajam būtų daug paprasčiau integruotis į visuomenę bei siekti savo tikslų teisėtais būdais ir priemonėmis.
Darbo tikslas ir uždaviniai. Šio darbo tikslas - remiantis įvairiais teisės šaltiniais išanalizuoti pataisos įstaigų sampratą, rūšis, taip pat atlikti Lietuvos ir užsienio šalių pataisos įstaigų lyginamąją analizę , atskleisti jų skirtumus bei panašumus.
Uždaviniai:
1. Apžvelgti bausmes vykdančių institucijų sistemą, pataisos įstaigų rūšis, jų sampratą, bendrąją charakteristiką.
2. Nurodyti pataisos įstaigų privalumus bei trūkumus.
3. Nurodyti užsienio šalių pataisos įstaigų ypatumus bei atlikti Lietuvos ir užsienio šalių pataisos įstaigų lyginamąją analizę.
4. Pateikti pasiūlymus, kaip būtų galima pagerinti pataisos įstaigų sistemą Lietuvoje.
Rengiant šį darbą buvo analizuojami Lietuvos Respublikos įstatymai ir kiti teisės aktai, reglamentuojantys bausmių vykdymą, tarptautiniai dokumentai, moksliniai straipsniai, internetinė medžiaga ir kita literatūra.
Darbo metodai: analizė, palyginimas bei pateiktas apibendrinimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBaudžiamosios teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Dydis58.04 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pataisos istaigu rusys ir ju charakteristika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 26 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • A. Abramavičius
Pasidalink su draugais