Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Žemės paėmimas visuomenės poreikiams

Žemės paėmimas visuomenės poreikiams

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Tikslas yra išnagrinėti žemės paėmimo visuomenės poreikiams sampratą bei teisini reglamentavimą, sudarantį prielaidas žemės paėmimui visuomenės poreikiams. Žemės paėmimo visuomenės poreikiams samprata. Reglamentavimas Konstitucijoje. Reglamentavimas įstatymuose. Žemės paėmimo visuomenės poreikiams projektai. Žemės paėmimo visuomenės poreikiams eiga. Žemės paėmimo visuomenės poreikiams projektų rengimo ir įgyvendinimo taisyklės. Išvados.

Ištrauka

Žemė yra svarbiausias aplinkos elementas, o sykiu ir nacionalinis turtas. Žemė yra glaudžiai susijusi su visa gamtine aplinka, per ją yra palaikomas ryšys tarp gyvosios ir negyvosios gamtos, visos ekologinės sistemos.
Žemė teisine prasme tai yra suverenios valstybės teritorija, taip pat nuosavybės teisės ir naudojimo teisės objektas. Valstybė, teisės normomis tvarkydama žemės santykius, siekia detaliai apibrėžti žemės, kaip pagrindinio nacionalinio turto, teisinį režimą, reguliuoti disponavimo žeme tvarką, garantuoti racionalų žemės naudojimą ir apsaugą.
Žemės nuosavybė - tai žemės savininko teisė valdyti jam priklausančią žemę, ja naudotis ir ja disponuoti. Lietuvos Respublikoje yra trys žemės nuosavybės rūšys - privati, valstybinė ir bendroji. Valstybinės nuosavybės žemę sudaro žemė, kuri Lietuvos Respublikai priklauso išimtine nuosavybės teise, valstybei dovanota ir valstybės paveldėta žemė, įstatymų nustatyta tvarka išpirkta ar kitokiu būdu įgyta valstybės nuosavybėn žemė, o taip pat šio darbo nagrinėjimo objektas - įstatymų nustatyta tvarka visuomenės poreikiams paimta žemė.
Šio darbo tikslas yra išnagrinėti žemės paėmimo visuomenės poreikiams sampratą bei teisini reglamentavimą, sudarantį prielaidas žemės paėmimui visuomenės poreikiams.
Šio darbo uždaviniai yra išanalizuoti Lietuvos Respublikos teisės aktus, reglamentuojančius žemės paėmimą visuomenės poreikiams, Konstitucinio Teismo jurisprudenciją, kurioje analizuojamas žemės paėmimas visuomenės poreikiams bei teisės doktriną, kurioje apibrėžiama žemės paėmimo visuomenės poreikiams samprata.
Lietuvos Respublikos Konstitucija garantuoja nuosavybės neliečiamybę ir apsaugą. Tačiau šios nuostatos, kaip ir daugelis kitų, nėra absoliučios. LR Konstitucijos 23 straipsnio 3 dalis numato nuosavybės neliečiamybės principo apibojimą: nuosavybė gali būti paimama tik įstatymo nustatyta tvarka visuomenės poreikiams ir teisingai atlyginama. Paimami gali būti tiek kilnojamieji, tiek nekilnojamieji daiktai, tačiau praktikoje dažniausiai susiduriama su žemės paėmimu visuomenės poreikiams.
Žemės paėmimas visuomenės poreikiams - tai įstatymų nustatyta tvarka žemės išpirkimas iš žemės savininkų arba valstybinės žemės naudojimo teisės bei valstybinės žemės nuomos sutarties nutraukimas, apskrities viršininkui nusprendus, jog ši žemė yra būtina visuomenės poreikiams. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKonstitucinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Dydis22.54 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zemes paemimas visuomenes poreikiams [speros.lt].doc
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • I. Žvaigždinienė
Pasidalink su draugais