Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Pedagogika>Specialioji pedagogika>Laisvalaikio organizavimas su rizikos grupės vaikais

Laisvalaikio organizavimas su rizikos grupės vaikais

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – aptarti kaip organizuojamas laisvalaikis rizikos grupės vaikams. Rizikos grupės priskyrimas. Svarbiausi vaikų dienos centrų tikslai organizuojant vaikų laisvalaikį. Kaip skatinti vaiką veikti? Užduočių, skirtų formuoti pagalbos ieškojimo įgūdžius, pavyzdžiai. Kiti renginiai. Prevencinių renginių organizavimas. Darbo formos, kurias galima taikyti organizuojant fizinės, emocinės ir seksualinės prievartos prevenciją. Kiti užsiėmimai. Ką reikėtu žinoti vedant užsiėmimus vaikams. Išvados.

Ištrauka

Kūdikis ateina į pasaulį visai bejėgis. Jis negalėtų užaugti be suaugusiųjų globos. Tėvai ir visuomenė siekia, kad vaikai augtų sveiki, pajėgtų fiziškai ir dvasiškai spręsti jų amžiui atitinkančius uždavinius, sugebėtų suprasti žmonių tarpusavio santykius ir mokėtų juos tinkamai vertinti.
Elgesį, neatitinkantį visuomenės moralės normų ir reikalavimų, įprasta apibūdinti terminu – asocialus. Skirtingai nuo anomalaus vaikų elgesio, susijusio su smegenų patologija, asocialus elgesys socialiai determinuotas (žodžių darybos paradoksas): jį sąlygojo neigiamos mikroaplinkos poveikis, nenormalūs tarpusavio santykiai šeimoje, šeimos ir mokyklos auklėjimo trūkumai, klaidos ir t.t. Tokie vaikai vadinami rizikos grupės vaikais.
Jaunosios kartos rengimas gyvenimui pareina nuo įvairių sąlygų, kurių bene viena svarbiausiųjų yra vaiko ugdymas šeimoje ir mokykloje.
Šio darbo objektas yra "rizikos grupės vaikų laisvalaikis".
Darbo tikslas – aptarti kaip organizuojamas laisvalaikis rizikos grupės vaikams.
Darbo uždaviniai:
1. Apibūdinti kas tai yra rizikos grupės vaikai.
2. Pateikti dažniausiai organizuojamus užsiėmimus, kurios būrų galima pritaikyti praktikoje.
Rizikos grupei priskiriamų vaikų elgsenos apibūdinimai būna gana platūs. Kokie kriterijai turėtų įvertinti ar vaikas jau priskiriamas rizikos grupei mokykloje? Ir kokie vaiko elgesio ypatumai ,,pasodina" jį į rizikos grupei priskiriamų vaikų sąrašą?
Iš tiesų, rizikos grupės vaikų apibūdinimas yra pakankamai platus. Apibrėžiant, kas yra rizikos grupės vaikai paprastai remiamasi dviejų rūšių kriterijais – vaiko elgesio ypatumais ir artimiausios vaiko socialinės aplinkos ypatumais.
Dažniausiai išskiriami šie kriterijai, apibrėžiantys rizikos grupės vaikus:
ypač sunkios materialinės sąlygos namuose;
elgesio ir emocinės problemos artimiausioje vaiko šeimoje: netinkamas su vaikais tėvų elgesys (nepriežiūra, smurtavimas prieš vaiką ar kitus šeimos narius), tėvų elgesio sutrikimai, ligos (alkoholizmas, narkomanija, psichiniai sutrikimai);
vaikų elgesio, emociniai sunkumai (pastebimas netinkamas elgesys mokykloje, impulsyvumas, agresyvumas, polinkis nusikalsti, meluoti; neadaptyvus elgesys su bendraamžiais ar suaugusiais);
mokyklos nelankymas, bėgimas iš pamokų;
traumuojantys įvykiai (jei vaikas išgyveno netektį, patyrė prievartą, išgyveno artimo žmogaus savižudybę ar pan.).
Norint "įtraukti" vaiką į rizikos grupės vaikų sąrašą, svarbu būtų susipažinti tiek su vaiko elgesio, tiek su jo socialinės aplinkos ypatumais. Tačiau vaikas gali būti priskirtinas rizikos grupės vaikams tiek remiantis vienu, tiek keletu kriterijų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSpecialiosios pedagogikos referatas
KategorijaPedagogika >  Specialioji pedagogika
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Dydis20.97 KB
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasTęstinių studijų institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Laisvalaikio organizavimas su rizikos grupes vaikais [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • L. Radzevičienė
Pasidalink su draugais