Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Civilinės teisės praktikos ataskaita: Vilniaus rajono apylinkės teismas

Civilinės teisės praktikos ataskaita: Vilniaus rajono apylinkės teismas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Teorinė užduotis. Teismo sudėtis. Nušalinimai. Teismo šaukimai ir pranešimai. Parengiamasis teismo posėdis. Civilinės bylos teisminis nagrinėjimas. Teismo sprendimo sudedamosios dalys, sprendimo priėmimo ir paskelbimo tvarka. Ypatingosios teisenos tvarka nagrinėjamos bylos. Praktinė užduotis. Parengiamojo posėdžio protokolo projektas. Teismo posėdžio protokolo projektas. Teismo sprendimo projektas. Teismo nutarties projektas.

Ištrauka

Praktiką atlikinau Vilniaus rajono apylinkės teisme. Praktikos, kuri truko 6 savaites, tikslas buvo įgyti kuo daugiau žinių bei praktinių įgūdžių , įsigilinti į teismo veiklą, jo atliekamas funkcijas, susipažinti su teismų sistema, kompetencija, raštvedyba, vidaus darbo taisyklėmis, instrukcijomis, praktiškai pabandyti savarankiškai atlikti tam tikras pareigas. Pavyzdžiui, padėti posėdžių sekretorėms jų raštvedyboje, t.y. pilnai tvarkyti bylas (siūti jas, sunumeruoti dokumentus), rašyti teismo šaukimus, įvairias pažymas, lydraščius, pranešimus, vykdomuosius raštus, sprendimus už akių, turto pripažinimus bešeimininkiu, nutartis ir kitųs dokumentus. Svarbus praktikos dalykas yra ir teismo proceso stebėjimas bei jo protokolavimas.
Lietuvos Respublikos teismų veiklą reglamentuoja Konstitucija, LR teismų įstatymas ir kiti kompetentingų organų leidžiami norminiai teisės aktai bei įvairios darbinės instrukcijos, vidaus darbo tvarkos taisyklės ir pan. Apylinkės teismas yra pirmoji instancija, kuri nagrinėja baudžiamąsias, civilines, administracinių teisės pažeidimų bylas (įstatymų priskirtas šio teismo kompetencijai), hipotekos teisėjų kompetencijai priskirtas bylas bei su sprendimų ir nuosprendžių vykdymu susijusias bylas. Taip pat apylinkės teismo teisėjai atlieka ikiteisminio tyrimo teisėjo, vykdymo teisėjo funkcijas bei kitas apylinkės teismo kompetencijai įstatymų priskirtas funkcijas.
Praktika Vilniaus rajono apylinkės teisme man buvo labai naudinga. Jos metu įgijau daugiau ne tik teorinių žinių, bet ir praktinių įgūdžių. Dalyvaudamas teismo posėdžiuose ir stebėdamas dalyvaujančių byloje asmenų darbą, geriau supratau proceso eigą. Šios praktikos metu išmokau ir sužinojau nemažai teismo raštvedybos bei dokumentų tvarkymo subtilybių, kurios praverčia ir kasdieniniame gyvenime bei studijuojant. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės praktikos ataskaita
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasPraktikos ataskaitos
Apimtis19 puslapių 
Dydis52.92 KB
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word praktikos ataskaita Vilniaus rajono apylinkes teisme [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Praktikos ataskaitos
  • 19 puslapių 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 3 Klasė/kursas
  • V. Dirgelienė
Pasidalink su draugais