Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Tarptautiniai teisės aktai draudžiantys prekybą žmonėmis

Tarptautiniai teisės aktai draudžiantys prekybą žmonėmis

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Nusikaltimo - prekyba žmonėmis - samprata ir jos raida tarptautinės teisės aktuose. Prekybos žmonėmis kaip nusikaltimo sudėties objektyvieji požymiai. Šio nusikaltimo sudėties objektas. Šio nusikaltimo sudėties dalykas. Šio nusikaltimo sudėties objektyvioji pusė. Prekyba žmonėmis - nusikaltimo sudėties subjektyvieji požymiai. Šio nusikaltimo sudėties subjektas. Šio nusikaltimo sudėties subjektyvioji pusė. Prekybos žmonėmis nusikaltimo sudėties konstrukcija. Šią nusikalstamą veiką kvalifikuojantieji požymiai. Išvados.

Ištrauka

Prekyba žmonėmis – tai neteisėta veika, šiurkščiai pažeidžianti prigimtines žmogaus teises. Šiuo nusikaltimu pažeidžiama ne tik asmens laisvė, bet ir beveik visos teisinėje valstybėje įtvirtintos žmogaus teisės ir laisvės. Pasaulyje labiausiai paplitusi prekybos žmonėmis forma – prekyba moterimis prostitucijos tikslais, vykdoma nacionaliniu ir tarptautiniu lygiais. Paskutiniais praėjusio šimtmečio metais, vykstant sparčiai globalizacijai, geopolitiniams pokyčiams, plėtojantis rinkos ekonomikai, technologinei industrijai, tuo pačiu Lietuvai integruojantis į Europos ir viso Pasaulio bendrijas, padidėjo tarptautinio organizuoto nusikalstamumo mastas, keitėsi jo raiškos formos. Šiuo laikotarpiu ne tik suklestėjo prekyba moterimis prostitucijos tikslais, bet ir atsirado naujų išnaudojimo būdų, pavyzdžiui, skolos vergystė, organų transplantacija, priverstinis darbas ir pan. Dėl to prekyba žmonėmis tapo dar pavojingesnė, ir tai paragino valstybes, taip pat ir Lietuvą imtis priemonių kiek įmanoma labiau užkardinti prekybą žmonėmis, nustatant baudžiamąją atsakomybę už šią nusikalstamą veiką nacionaliniuose įstatymuose bei šalinant aplinkybes, padedančias ir skatinančias daryti šį nusikaltimą . Norint efektyviai kovoti su šiuo nusikaltimu, visų pirma reikėjo Lietuvos Respublikoje (toliau – LR) sukurti gerą teisinę bazę. Ji buvo ir yra kuriama pasitelkinat pasaulinę praktiką. Tačiau kova su šiuo nusikaltimu neturėtų prasilenkti su LR teisės pamatais. Taigi ši tema yra aktuali ne tik praktiniu taikomuoju požiūriu, tačiau tai suponuoja ir jos tyrinėjimą teoriniu lygmeniu.
Darbo objektu pasirinkau tarptautinius teisės dokumentus uždraudžiančius prekybą žmonėmis ir formaliųjų šio nusikaltimo sudėties požymių, kurie įtvirtinti LR baudžiamajame kodekse (toliau – BK) analizę. Savo tikslais pasirinkau ištirti prekybos žmonėmis apibrėžimo raidą, išanalizuoti nusikaltimo kriminalizavimo Lietuvos Respublikoje istoriją, subjektyviusius ir objektyviuosius bei kvalifikuojančiuosius požymius, nusikaltimo sudėties konstrukciją.
Darbe naudojau sisteminį tyrimo metodą, visų pirma lygindamas tarptautinės teisės dokumentus, uždraudžiančius prekybą žmonėmis. Taip pat žiūrėjau sistemiškai, rašydamas apie prekybą žmonėmis, kaip baudžiamojo įstatymo normą LR, tačiau suderintą su tarptautinės teisės reikalavimais.
Darbe stengiausi naudoti kuo platesnę teisinę literatūrą, kad susidarytų išsamesnis vaizdas apie nagrinėjamą temą. Tyrinėjau internete esančią literatūrą, nagrinėjau Vilniaus universiteto Teisės fakulteto dėstytojų parašytą medžiagą. Ypatingai įsigilinti ir mano požiūriui atsiskleisti padėjo O. Fedosiuk straipsniai. Neapsiėjau ir be teisės aktų svarankiškos analizės. Aktualizuodamas temą ir praktiniu požiūriu, pažvelgiau į LR Aukščiausiojo teismo praktiką.
Rašydamas darbą pradėjau kalbą apie tarptautinius teisės aktus, kurie yra aktualūs kalbant apie prekybą asmenimis, tuomet aptariau, kaip tai atsispindi BK per tai susiedamas prekybos žmonėmis nusikaltimo sudėties požymių analizę. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBaudžiamosios teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Dydis38.86 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautiniai teises aktai draudziantys prekyba zmonemis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais