Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Socialinės paramos centro (SPC) funkcijos, veikla, struktūra, veiklos problemos

Socialinės paramos centro (SPC) funkcijos, veikla, struktūra, veiklos problemos

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Tyrimo tikslas: Susipažinti su Vilniaus miesto savivaldybe ir Socialinės paramos centru ir tai aprašyti. Išsiaiškinti Socialinės paramos centro (SPC) atliekamas funkcijas, veiklą, išanalizuoti struktūrą, aptarti veiklos problemas. Vilniaus miesto savivaldybės apžvalga. Vilniaus miesto socialinės paramos centro analizė. Vieta savivaldybės struktūroje. Funkcijų analizė. Struktūra. Vilniaus miesto Socialinės paramos centro (SPC) veiklos analizė. Veiklos problemos. Išvados ir pasiūlymai. Priedai (4).

Ištrauka

Žmogus, visais amžiais siekia save atskleisti, kaip asmenybę, kaip vienetą, tik su jam būdingomis savybėmis, originaliu mąstymu, savęs pažinimu, užsibrėžtų tikslų siekimu, atrasti save šeimoje, visuomenėje ir pan. To žmogus siekia įvairiais būdais ir priemonėmis: per mastymą, mokslą, meną, bendravimą ir kt. Visdėlto gyvename visuomenėje, materialiame pasaulyje, su tam tikromis taisyklėmis, kiekvienas turime savo teises, kurios iššaukia ir atitinkamas pareigas, atsakomybę. Todėl žmogus ne visada yra laisvas ir pajėgus save kurti, kaip asmenybę. Pirmiausiai individas turi patenkinti savo žemesniuosius poreikius, fiziologinius, saugumo poreikius, kurių patenkinimas, tarsi atveria kelią į kitus, aukštesnius siekius: asmenybės vystymąsi ir tobulėjimą, siekiant saviraiškos, profesinio pripažinimo ir kt.
Čia ir yra svarbiausias socialinės politikos uždavinys: patenkinti pirminius žmogaus poreikius, jei jis pats to nepajėgia padaryti. Tai įrodo, kodėl šio darbo tema, kaip dalimi socialinės paramos politikos, kurią vykdo valstybė, kalbėti yra aktualu.
Žinoma, tai nėra vienintelė aktualumo priežastis. Lietuvoje socialiniai reikalai yra gana problematiški. Nors valstybė ir stengiasi kovoti su skurdu, tačiau jo lygis yra vis dar gana aukštas, taip pat per pastarąjį dešimtmetį padaugėjo benamių skaičius, aukštas bedarbystės lygis, padaugėjo invalidų skaičius. Tokia padėtis skatina kalbėti ir spręsti šias problemas. Taigi krašto demografiniai ir ekonominiai veiksniai nulemia socialinės paramos poreikį.
Dar viena šios temos aktualumo priežasčių yra ta, kad socialinės paramos sistemos plėtojimas ir tobulinimas nėra sustojęs. Ypač dabar, pasaulinės ekonominės krizės sąlygomis, turi būti siekiama tobulinti šią sistemą, norint priartėti prie ES socialinės paramos standartų ir dar labiau neplaboginti ir taip jau gėdingos Lietuvos socialinės padėties.
Tyrimo tikslas:
- susipažinti su Vilniaus miesto savivaldybe ir Socialinės paramos centru ir tai aprašyti;
- išsiaiškinti SPC atliekamas funkcijas, veiklą, išanalizuoti struktūrą, aptarti veiklos problemas;
Darbo objektas – Vilniaus miesto įsteigtas Socialinės paramos centras.
Darbo uždaviniai :
- surinkti informaciją apie SPC, apžvelgti socialinę padėtį Lietuvoje;
- atlikti interviu su SPC darbuotojais;
- remiantis šaltinių medžiaga bei interviu duomenimis, loginės analizės būdu ištirti SPC veiklą bei struktūrą, padaryti išvadas ir pateikti pasiulymus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Dydis97.89 KB
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasPolitikos mokslų ir diplomatijos institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialines paramos centro (SPC) funkcijos veikla struktura veiklos problemos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Tirvienė
Pasidalink su draugais