Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Lietuvos veikla Jungtinių Tautų Organizacijoje (JTO) (2)

Lietuvos veikla Jungtinių Tautų Organizacijoje (JTO) (2)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Tikslas – išanalizuoti Lietuvos veiklą Jungtinėse Tautose. Jungtinių tautų organizacija (JTO). Jungtinių tautų organizacijos (JTO) įsteigimas. Jungtinių tautų organizacijos (JTO) struktūra. Jungtinių tautų organizacijos (JTO) tikslai ir principai. Narystė Jungtinių tautų organizacijoje (JTO). Jungtinių tautų (JT) organizacijos Lietuvoje. Jungtinių tautų vystymo programa (JTVP). Jungtinių tautų (JT) vaikų fondas (UNICEF). Jungtinių tautų (JT) vyriausiasis pabėgėlių komisaras (JTVPT). Pasaulio sveikatos organizacija (PSO). Išvados.

Ištrauka

Kiekviena valstybė pripažįsta, kad labai svarbu palaikyti tarptautinę taiką ir saugumą, plėtoti draugiškus valstybių santykius, pagrįstus pagarba, įgyvendinti tarptautinį bendradarbiavimą sprendžiant ekonomines, socialines, kultūrines ir humanitarines problemas bei skatinant ir plėtojant pagarbą žmogaus teisėms ir pagrindinėms laisvėms. Vargu bau ar norint patenkinti šiuos valstybių lūkesčius būtų įmanoma be Jungtinių Tautų Organizacijos. Ši organizacija veikia visuose žemynuose, daugelyje šalių. Lietuva yra viena iš JTO narių ir prisideda įgyvendinant organizacijos tikslus ir uždavinius. Lietuva Jungtinėse Tautose veiklą vykdo per įvairias Jungtinių Tautų Organizacijas.

Tikslas – išanalizuoti Lietuvos veiklą Jungtinėse Tautose.

Uždaviniai:
1. Įvardinti JTO struktūrą, tikslus, principus ir narystę šioje organizacijoje.
2. Apibūdinti pagrindines JTO organizacijas Lietuvoje.

Steigiamoji JTO konferencija vyko San Franciske nuo 1945-04-25. Iš viso konferencijoje dalyvavo 50 valstybių. Konferencijai pirmininkavo pasikeisdami JAV, SSRS, Didžiosios Britanijos ir Kinijos atstovai. Šios valstybės buvo pagrindinės konferencijos iniciatorės (Žalimas, Žalimienė, Petrauskas, et.al., 2001).
JTO įstatus 1945-06-26 pasirašė visos 50 valstybių – San Francisko konferencijos dalyvių. Visos jos ir vėliau įstatus pasirašiusi Lenkija tapo pirminėmis JTO narėmis. 1945-10-24 buvo ratifikuoti Įstatai ir ši diena laikoma JTO įsteigimo diena, o spalio 24d. kasmet pasaulyje minima kaip Jungtinių Tautų diena (Žalimas, et.al., 2001). JTO šiuo metu vienija 192 valstybės. Paskutinė narė 2006m tapo Juodkalnija (5).
Patį Jungtinių Tautų terminą pasiūlė JAV prezidentas Franklinas D. Rooseveltas. Šis terminas pirmą kartą oficialiai pavartotas dokumente "Jungtinių Tautų Deklaracija" 1942m. sausio 1d. Šiuo dokumentu valstybių atstovai įsipareigojo, kad jų šalys ir toliau kovos kartu prieš Ašies valstybes (Vokietija, Italija, Japonija) (Žalimas, et.al., 2001).
Organizacijos būstinė – Niujorkas, JAV. Remiantis Chartija, oficialios Jungtinių Tautų kalbos yra anglų, ispanų, kinų, prancūzų ir rusų. Vėliau prie jų buvo priskirta ir arabų kalba (8). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Dydis39.82 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos veikla Jungtiniu Tautu Organizacijoje (JTO) (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Matakas
Pasidalink su draugais