Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Tarptautinė teisė>Tarptautinis pirkimas pardavimas, būdingi bruožai ir ypatybės

Tarptautinis pirkimas pardavimas, būdingi bruožai ir ypatybės

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Jungtinių tautų (JT) konvencija. Tarptautinės prekybos struktūra ir tarptautinės prekybos pobūdis. Tarptautinės prekybos sutarčių klasifikacija. Tarptautinės prekybos bruožai. Tarptautinės prekybos privalumai. Tarptautinės prekybos neigiami padariniai. Pasaulinė prekybos organizacija (PPO). Išvados.

Ištrauka

Pasaulyje nėra nei vienos valstybės, gebančios aprūpinti savo šalies piliečių vien tik iš vidinių resursų. Būtent dėl šios priežasties valstybės tarpusavyje bendradarbiauja, ir jau nuo seniausių laikų žmonijai yra žinomi prekių mainai - pirmykštėse visuomenėse jos dažniausiai vyko tarp vienos bendruomenės narių; žmogaus praktinei ir kultūrinei veiklai tobulėjant, plėtėsi ir santykiai tarp bendruomenių, valstybių. Taip palaipsniui atsirado sąlygos prekių mainams tarp valstybių atsirasti, t.y. tarptautinės prekybos pagrindams formuotis. Šiandiena tarptautinė prekyba užima svarbią vietą daugybės valstybių ekonomikos sistemoje. Taip pat pastebimas tarptautinės prekybos vystymasis, naujų tendencijų, reiškinių atsiradimas - naujų tarptautinių prekybos korporacijų kūrimasis, naujų įstatymų, reglamentuojančių tarptautinę prekybą, priėmimas, šalių sandorių sudarymas ir t.t.
Tarptautinė prekyba - prekių pirkimo-pardavimo procesas, vykdomas tarp skirtingose šalyse esančių pirkėjų, pardavėjų bei tarpininkų, lydimas didelio kiekio dokumentų. Jie skiriasi savo turiniu, forma, kitais reikalavimais, nes yra susiję su atskaitomybės tarp šalių paskirstymu ir sudaro dokumentinio atsiskaitymo pagrindą.
Vykdant pirkimo ir pardavimo, eksporto ir importo, tranzito operacijas, atsižvelgiant į sąlygas, susiklosčiusias prekybos tradicijas ir kitus ypatumus, naudojama daugiau ar mažiau dokumentų. Svarbiausi prekių dokumentai: sąskaitos faktūros, sąskaitos - proformos, PVM sąskaitos faktūros, tarptautinės agentų ekspeditorių, federacijos konosamentai, sutrumpinti konosamentai įvairūs važtaraščiai, pašto kvitai, uosto dokumentai, pavojingų krovinių išsiuntimo orderiai, vežėjų eksporto deklaracijos, importuojamų žemės ūkio ir maisto produktų veterinariniai arba fitosanitariniai sertifikatai, prekių kokybės sertifikatai, prekių kilmės sertifikatai ir kiti dokumentai. Pagrindiniai dokumentai, be kurių gabenamos prekės negalėtų kirsti kitų valstybių sienų, yra sąskaita (invoice) ir transporto dokumentas. Šio darbo tikslas apžvelgti tarptautinės teisės pirkimo – pardavimo sutartis, jų ypatumus ir bruožus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTarptautinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Tarptautinė teisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Dydis15.01 KB
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautinis pirkimas pardavimas budingi bruozai ir ypatybes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 4 Klasė/kursas
  • Zabiulskas
Pasidalink su draugais