Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Viešosios politikos ir viešojo administravimo sąveika

Viešosios politikos ir viešojo administravimo sąveika

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: Suteikti sisteminių žinių apie viešosios politikos sampratą, struktūrą, viešosios politikos ir viešojo administravimo sąveiką. Išnagrinėti viešosios politikos analizę ir analizės procedūras. Viešosios politikos atsiradimas. Viešosios politikos samprata. Viešosios politikos struktūra. Viešosios politikos ir viešojo administravimo sąveika Viešosios politikos analizė. Viešosios politikos analizės procedūros. Viešosios politikos įgyvendinimo samprata. Išvados.

Ištrauka

Policy retkarčiais gali būti į lietuvių kalbą verčiamas žodžiu "politika". "Politikos" sąvokos kyla iš graikiško žodžio polis (miestas arba miestas-valstybė) ir nurodo, jog kalbama apie piliečių reikalus. Jei lietuvių kalbos vartotojams kalbant būtent apie politikos turinį kyla poreikis patikslinti, jie tai gali padaryti tiesiog sakydami "viešoji politika".
Šiuolaikinis politikos mokslas daug metų domėjosi ne politikos turiniu, bet veikiau "polity" ir ypač "politics". Praėjusio amžiaus viduryje daugeliui politologų toks apsiribojimas pasirodė problemiškas ir jie pradėjo diskutuoti, kaip socialinių mokslų atstovai gali ir turėtų tirti viešąją politiką. Starto šūvis diskusijoms buvo amerikiečių politologo Haroldo Lasswello 1951 m. išleista esė "Viešoji politika kaip dėmesio centras" (The Policy Orientation). Joje Lasswellas pareiškė, jog politikos tyrimas turi atsiskirti nuo tradicinio, orientuoto į teoriją, dalykinio ir aprašomojo politologinio tyrimo. Priešingai, politikos analizė turėtų kreipti dėmesį į problemas, būti tarpdalykinė ir akivaizdžiai normatyvinė. Nuo tada tai tapo pagrindiniu viešosios analizės tyrimų požiūriu, net jei iš arčiau pažvelgus, šie trys reikalavimai buvo skirtingai interpretuojami.

Darbo tikslas:
Suteikti sisteminių žinių apie viešosios politikos sampratą, struktūrą, viešosios politikos ir viešojo administravimo sąveiką. Išnagrinėti viešosios politikos analizę ir analizės procedūras.

Darbo uždaviniai:
1. Išsiaaškinti kokios yra viešosios politikos analizės procedūros;
2. Nustatyti būtiną viešosios politikos funkciją;
3. Išanalizuoti kas sieja viešąjį administravimą ir viešąją politiką.

Politika iš graikų kalbos – valstybės valdymo menas arba žmonių, valdomų valdžios vidinė organizacija. Politikos ištakos yra klasikinės visuomenės formavimosi etapas. Seniausiose valstybėse: Egipte, Indijoje politika reiškė vieno asmens valios ir interesų vykdymą. V a.pr.Kr. Graikijoje atsiranda individuali nuosavybė ir valdžia yra padalinama į valdžią nuosavybei ir valdžią žmonėms. Tai pirmą kartą įtvirtino romėnų teisė. Tiek Romoje tiek Graikijoje politiniam gyvenime dalyvavo mažuma. XIIX-XIX a. kai vystosi kapitalizmas, atsiranda sąlygos politikoje dalyvauti beveik visiems piliečiams. Kai kuriose valstybėse nuverčiami monarchai, vyksta buržuazinės revoliucijos, kuriamos konstitucijos, parlamentai kaip skirtingus visuomenės sluoksnius atstovaujantys organai, atsiranda visuotinė rinkimų teisė, nors ji galutinai įgyvendinama XX a. Kad atsirastų politika, reikalingas politinis laukas: Ekonomika - politikos pagrindas, jos pagrindu formuojasi socialinė struktūra (darbininkai, baltos apykaklės), taip pat formuojasi sąmonė, ideologija (vertybių sistema). Politiniam lauke dalyvauja atskiri žmonės, atskiros grupės ir visi be išimties piliečiai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Dydis26.52 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Viesosios politikos ir viesojo administravimo saveika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Petrauskienė
Pasidalink su draugais