Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Pagėgių rinktinės teisės pažeidimų statistika

Pagėgių rinktinės teisės pažeidimų statistika

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Darbo objektas - išanalizuoti Pagėgių rinktinės teisės pažeidimų statistiką, išsiaiškinti jų lygį, bei palyginti su kitais pažeidimais padarytais Lietuvos pasienyje. Pagėgių rinktinės teisės pažeidimų statistinių duomenų analizė. Sulaikyti valstybės sienos pažeidėjai. Sulaikyti pasienio teisinio režimo pažeidėjai. Sulaikyti pažeidėjai. Administracinė praktika. Sulaikyti kontrabandą gabenantys asmenys. Sulaikytos kontrabandinės cigaretės. Sulaikytos kontrabandinės cigaretės (be akcizinių prekių gabenimo tvarkos pažeidimų). Automobilių judėjimas. Traukinių srautas per Pagėgių geležinkelio pasienio kontrolės punktą. Asmenų srautas per Pagėgių geležinkelio pasienio kontrolės punktą. Neįleisti į Lietuvos respubliką asmenys. Neišleisti iš Lietuvos respublikos asmenys. Bendros trumpalaikės operacijos su kitomis institucijomis. Išvados.

Ištrauka

Teisės pažeidimas – tai veika, kuria pažeidžiami teisės reguliuojami ir saugomi visuomeniniai santykiai. Todėl, norint, kad administracinė bei baudžiamoji atsakomybė kovojant su teisės pažeidimais būtų veiksminga ir efektyvi, nepakanka priimti naujus įstatymus. Būtina, kad institucijos, jų pareigūnai, įgalioti kovoti su teisės pažeidimais, gerai suvoktų įstatymų esmę ir galėtų juos tinkamai bei pagrįstai taikyti praktikoje. Tam tikslui reikia gerai išmanyti administracinės atsakomybės įstatymų turinį ir jų taikymo tvarką.
Viena iš tokių institucijų kovojančių su teisės pažeidimais yra Valstybės sienos apsaugos tarnyba, kurios paskirtis užkardyti daromus valstybės sienos pažeidimus. Kaip žinome pastaruoju metu yra daroma pakankamai daug valstybės sienos pažeidimų, ypač susijusių su kontrabandinių prekių gabenimu, nelegalių migrantų gabenimu per Valstybės sieną pasislėpus nuo valstybės sienos pareigūnų.
Tačiau iš visų Valstybės sienos apsaugos tarnybos struktūrinių padalinių rinktinių saugančių valstybės sieną teisės pažeidimais pasižymi Pagėgių rinktinė sauganti siena su Rusija. Pagėgių rinktinė susideda iš šių užkardų: Kudirkos Naumiesčio, Šilgalų, Rociškių, Viešvilės, Bardinų, Plaškių, Vileikių užkardų.
Kaip žinome ten ypač stambiu mastu yra gabenamos kontrabandinės prekės, tokios kaip cigaretės. Remiantis ekonomikos bei socialinėmis problemomis, galima teigti, kad šių prekių gabenimą visų pirmą lemia bedarbystė tuose kraštuose, bei rinkos sąlygos, tai yra žymus kainų skirtumas, tarp rusiškos gamybos akcizinių prekių ir lietuvių gamybos.
Darbo objektas: Todėl šio kursinio darbo objektas išanalizuoti Pagėgių rinktinės teisės pažeidimų statistika, išsiaiškinti jų lygį, bei palyginti su kitais pažeidimais padarytais Lietuvos pasienyje. laikoma valstybės sienos pažeidimu? Valstybės sienos pažeidimu yra laikoma asmens pavojinga arba įstatymo uždrausta veika, kuria yra pažeidžiami visuomenės saugomos vertybės. Valstybės sienos pažeidimai labiausiai yra paplitę kontrabandinių prekių gabenimas, nelegalių migrantų gabenimas per valstybės sieną pasislėpus įrengtuose slėptuvėse arba vykstant su suklastotais dokumentais, neteisėtas valstybės sienos kirtimas nenustatytoje vietoje, pasienio teisinio režimo pažeidimai ir. t.t. Kaip žinome, kad iš visų Valstybės sienos apsaugos tarnybos priklausančių struktūrinių padalinių saugančių valstybės sieną pasižymi Pagėgių rinktinė, vykdanti sienos apsaugą su Rusijos Federacijos teritorija. Pagėgių rinktinė buvo įkurta 1990 m. lapkričio 23 dieną. Tačiau siekiant tinkamai perskirstyti valstybės sienos apsaugos tarnybos padalinius bei jų saugomus valstybės sienos ruožus ir pasienio kontrolės postus tarp esamų ir naujai kuriamų dalinių, krašto apsaugos ministro 1994 m. balandžio 29 dieną įsakymu įkurta Pagėgių pasienio policijos rinktinė, kuriai buvo pavesta Lietuvos ir Rusijos valstybių sienos ruožo apsauga. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Dydis247.79 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasViešojo saugumo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pagegiu rinktines teises pazeidimu statistika [speros.lt].doc
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Keras
Pasidalink su draugais