Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Lietuvos sveikatos sistema Europos sąjungos (ES) šalių kontekste

Lietuvos sveikatos sistema Europos sąjungos (ES) šalių kontekste

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: išanalizuoti esamą literatūrą, bei statistinius duomenis apie Lietuvos sveikatos sistemą, ir pateikti Lietuvos situaciją Europos Sąjungos kontekste. Sveikatos samprata. Sveikatos perspektyvos. Sveikatos sistemos reformos Lietuvoje ir Europos sąjungoje (ES) poreikis. Pagrindiniai sveikatos sistemą reglamentuojantys dokumentai Lietuvoje ir Europos sąjungoje (ES). Sveikatos sistemos priežiūros situacija posovietinės Lietuvos raidos laikotarpyje. Sveikatos priežiūros sistemų kitimo tendencijos Lietuvoje ir Europos Sąjungos šalyse. Išvados.

Ištrauka

Lietuvoje jau antrąjį dešimtmetį vykstanti sveikatos sistemos reforma tapo nemažu išbandymu ir sveikatos politikams, ir sveikatos profesionalams, taip pat ir pacientams. Pagrindinis sveikatos sistemos reformos tikslas – gerinti gyventojų sveikatą. Šį tikslą pasiekti galima didinant sveikatos sistemos efektyvumą, užtikrinant sveikatos paslaugų kokybę, tenkinant pacientų poreikius, teisingai paskirstant išteklius bei garantuojant sveikatos santykių teisumą ir lygybę. Sveikatos sistemų raida ir kitimas – natūralus procesas, vykstantis ir išsivysčiusiose, ir besivystančiose šalyse. Tačiau dėl besikeičiančios socialinės, politinės bei ekonominės situacijos į sveikatos sistemos pokyčius reaguojama ypač jautriai. Šie metai puikiai tai parodo, nes ,,atlikus kasmetinį sveikatos paslaugų indekso tyrimą, Lietuvos sveikatos sistema, pagal surinktų balų skaičių, buvo įvertinta 26 vieta iš 29 tyrime dalyvavusių Europos šalių sveikatos sistemų"( http://www.healthpowerhouse.com/).
Neretai su nostalgija žvelgiama į praeitį, nerimastingai vertinami bet kokie radikalesni pokyčiai. Tačiau sveikatos sistemos pokyčiai – neišvengiami. Per pastaruosius dešimtmečius akivaizdžiai pakito pacientų charakteristikos bei jų lūkesčiai. Tam reikia tobulesnių sveikatos technologijų, naujų sveikatos profesionalų kvalifikacijų, šiuolaikinių komunikacijų, kokybės užtikrinimo sistemų, tarpsektorinių bei intrasektorinių ryšių. Kintanti sveikatos paradigma nepriklauso racionaliam organizaciniam procesui, todėl destabilizuoja ir sveikatos sistemą. Tai neišvengiama raida.
Sveikatos priežiūra, kurios tikslas – diagnozuoti žmonių sveikatos sutrikimus, užkirsti jiems kelią, padėti atgauti ir stiprinti sveikatą, priklauso ne vien nuo medicinos specialisto profesinio pasirengimo, bet ir nuo šių paslaugų organizavimo, finansavimo bei teikimo būdų, todėl labai svarbu, kad kiekvienoje valstybėje būtu gerai išvystyta ir pastoviai tobulinama sveikatos sistema.

Darbo tikslas: išanalizuoti esamą literatūrą, bei statistinius duomenis apie Lietuvos sveikatos sistemą, ir pateikti Lietuvos situaciją Europos Sąjungos kontekste.
Uždaviniai : 1) Palyginti Lietuvos ir ES šalių sveikatos sistemas.
2) Pateikti posovietinės Lietuvos sveikatos sistemos situaciją.
3) Išanalizuoti Lietuvos ir ES šalių sveikatos priežiūros sistemų kitimo tendencijas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Dydis47.92 KB
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSveikatos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos sveikatos sistema Europos sajungos (ES) saliu kontekste [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • V. Janušonis
Pasidalink su draugais