Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Filosofija>Senovės filosofija>Senovės graikų mąstytojai apie pasaulio pradą

Senovės graikų mąstytojai apie pasaulio pradą

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Pasaulio pradas yra stichija. Pasaulio pradas – vanduo. Pasaulio pradas – oras. Pasaulio pradas – ugnis. Pasaulio pradas – žemė, oras, vanduo, ugnis. Pasaulio pradas yra protas. Pasaulio pradas - mąstymas, protas, amžinybė. Pasaulio pradas – protas. Pasaulio pradas yra apeironas, nekintanti substancija. Pasaulio pradas – apeironas. Pasaulio pradas - nekintanti substancija. Pasaulio pradas – skaičius. Pasaulio pradas – atomai. Išvados

Ištrauka

Pasirinkau rašyti referatą "Senovės graikų mąstytojai apie pasaulio pradą", kadangi man buvo labai įdomu plačiau sužinoti, ką senovės graikų mąstytojai laikė pasaulio pradu ir kaip pagrįsdavo savo nuomonę. Visa tai aš stengsiuosi pateikti šiame darbe.
Pirmieji graikų filosofai labiausiai jiems rūpėjusią pasaulio prigimties temą perėmė iš mitologijos, ją pavertė problema ir, aišku, gvildeno remdamiesi ne tiek mitologiniais įvaizdžiais, kiek teorinėmis priemonėmis. Bent jau VII a. pr. Kr. graikų mąstytojus, atrodo, labiausiai domino genezės problema. Tai, koks pasaulis yra dabar, didesnių abejonių lyg ir nekėlė – juk mes jį matome, jame gyvename ir veikiame. Problemiška atrodė ne tiek jo sandara, kiek kilmė. Todėl buvo klausiama: Iš ko pasaulis atsirado? Koks jis buvo iš pradžių? Šie klausimai, juos teoriškai įprasminus, greitai virto klausimu apie pasaulio pradą. Tiesa, šį terminą įvairūs filosofai vartojo ne visai vienoda prasme: pradu jie vadino ir pirminę stichiją, ir pirmąją priežastį, ir pagrindą, ir elementą.
Pirmasis mums žinomas graikų filosofas Talis Miletietis pasaulio pradu laikė vandenį, Anaksimenas buvo įsitikinęs, kad tai yra oras. Herakleitas viso, kas egzistuoja, pradu laikė ugnį, o Empedoklis, buvo tikras, kad pirminis pradas yra ne kas kitas, kaip visi keturi pirminiai elementai - žemė, vanduo, oras ir ugnis. Anaksimandras ir Parmenidas, galvojo, kad pirminis pradas yra kažkas neapibrėžto, o Pitagoras – kad tai yra skaičius. Ksenofanas ir Anaksagoras buvo tikri, kad tai yra protas (nusas). Tačiau tik Demokritas, labai besidomėdamasis pitagorininkais, pirmasis iškėlė hipotezę, kad pirminis pasaulio pradas yra nedalomos dalelės – atomai. Tokie buvo senovės graikų mąstytojų samprotavimai apie patį svarbiausią ir įdomiausią, žmonijos egzistavime, klausimą – pasaulio pradą.
Taigi šiame darbe stengsiuosi pakomentuoti šią problemą, "padiskutuoti" su praeities mąstytojais tolimesniuose puslapiuose. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSenovės filosofijos referatas
KategorijaFilosofija >  Senovės filosofija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Dydis38.77 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasPanevėžio institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Senoves graiku mastytojai apie pasaulio prada [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • doc. dr. Jonas Bikulčius
Pasidalink su draugais