Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Tarptautinė teisė>Valstybių bendradarbiavimas kovoje su narkotikais

Valstybių bendradarbiavimas kovoje su narkotikais

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Narkotikų žala ir tarptautinio bendradarbiavimo svarba. Narkotikų žala Lietuvai. 1988 metų Jungtinių tautų organizacijos konvencijos dėl kovos su neteisėta narkotinių priemonių ir psichotropinių medžiagų apyvarta tikslai. Nusikaltimai ir sankcijos taikomos už nusikaltimus susijusius su narkotikais. Valstybės prisijungusios prie tarptautinių dokumentų dėl kovos su narkotinėmis medžiagomis jurisdikcija. Valstybių tarpusavio teisinė pagalba. Kitos bendradarbiavimo formos ir kadrų parengimas. Tarptautinis bendradarbiavimas ir pagalba tranzito valstybėms. Priemonės narkotinių priemonių bei sichotropinių medžiagų neteisėtai paklausai likviduoti. Neteisėta narkotinių medžiagų apyvarta jūroje. Laisvosios prekybos zonos ir laisvieji uosta. Pašto siuntų panaudojimas. Tarptautinių sutarčių ir konvencijų susijusių su kova su narkotinėmis medžiagomis prisijungimas ratifikavimas ir denonsacija. Ginčų sureguliavimas. Narkotinėmis medžiagomis laikomų medžiagų sąrašas. Medžiagų kontrolės taikymo sritis. Preparatų kontrolės nuostatos. Specialios nuostatos dėl į narkotinių medžiagų sąrašą įrašytų medžiagų. Įspėjamieji užrašai ant pakuočių ir reklama. Nuostatos dėl tarptautinės prekybos. Eksporto ir importo apribojimas ir draudimas. Specialios nuostatos dėl psichotropinių medžiagų vežimo ir inspektavimas. Priemonės prieš piktnaudžiavimą narkotinėmis medžiagomis ir neteisėtą jų apyvartą. Nuostatos dėl bausmių. Išvados.

Ištrauka

"Narkotikai žudo pasaulį" – su šiuo teiginiu sutinka didžioji visuomenės dalis. Šis teiginys vartojamas ne tik paskutiniais šio amžiaus dešimtmečiais, bet yra vartotas ir XX a. pradžioje, kai buvo pastebėtas ne tik gydomasis narkotinių medžiagų poveikis, bet ir piktnaudžiavimo jomis padariniai.
XX a. pabaigoje visos pasaulio valstybės vienijasi, telkiasi ir ryžtingai stoja į kovą su narkotikų verslo voratinkliu, kuris išsiplėtė po visas šalis ir neša žmonijai tik nelaimes. Tame tarpe ir Lietuva
Šiame darbe supažindinama su kai kuriais tarptautiniais dokumentais, kuriais siekiama sustiprinti dabartinę kovą su narkotikų ir psichotropinių medžiagų platinimu bei su tuo susijusiais nusikaltimais.
Tarptautinė ir atskirų šalių kontrolė tobulinama nuolat, atsižvelgiant į narkotikų gamybos pokyčius, naudojimo ypatumus ir politinius tikslus. Specifinis narkotinių medžiagų naudojimas medicinos tikslais gali būti pripažįstamas uždraustas, atsižvelgiant į naują klinikinę patirtį arba mokslinius atradimus. Dėl administracinių potvarkių, reglamentuojančių narkotinių medžiagų naudojimą medicinos tikslais, baudžiamųjų priemonių dėl narkotinių medžiagų pardavimo, turėjimo ir naudojimo ne medicinos tikslais, ar nevyriausybinės medžiagų kontrolės sporte, darbe ir panašiose gyvenimo sferose.


XX a. pradžioje buvo manoma, kad narkotikų vartojimas, pvz., opiumo rūkymas Kinijoje, Birmoje ir Persijoje, kanapių vartojimas Indijoje, Egipte ir Maroke, bei kokos kramtymas Pietų Amerikoje yra "vietinis" reiškinys. Tačiau jau prieš 100 metų buvo aišku, kad "vartotojų" (ar, atvirkščiai, "kenčiančios") šalys, pvz. Kinija, nesugebėjo vienos, nebendradarbiaudamos su narkotikus gaminančiomis šalimis, išspręsti milžiniškų narkomanijos problemų. Tai paskatino plėtoti tarptautinį bendradarbiavimą.
1912 m. priimta Tarptautinė konvencija dėl opiumo padėjo pagrindus tarptautinei narkotikų kontrolės sistemai. Siekiant kontroliuoti, kaip vyriausybės laikosi konvencijų principų, 1925m. buvo sukurta privaloma atsiskaitymo sistema ir nepriklausoma tarptautinė institucija. Toks tarptautinės kontrolės modelis veikia ir šiandien.
Politiniai konfliktai ir nesutarimai dažnai trukdo vyriausybėms bendradarbiauti, tačiau kai kurie požymiai leidžia teigti, kad narkotikų kontrolė yra viena iš retų išimčių. Pvz., šaltasis karas nesutrukdė Rytų ir Vakarų šalims bendradarbiauti rengiant ir priimant Vieningą konvenciją dėl narkotinių medžiagų (1961 m.), Konvenciją dėl psichotropinių medžiagų (1971) ir kitus panašaus pobūdžio dokumentus.
1998 m. ataskaitoje "Tarptautinė narkotikų kontrolės valdyba" (TNKV) teigiamai įvertino faktą, kad Lietuva praeitais metais prisijungė prie JT Konvencijos dėl kovos su neteisėta narkotinių ir psichotropinių medžiagų apyvarta. Taip pat TNKV ragina Lietuvą toliau rengti 1998 metais inicijuotą nacionalinės narkotikų kontrolės strategiją. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasTarptautinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Tarptautinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Dydis37.31 KB
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybiu bendradarbiavimas kovoje su narkotikais [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • V. Tamašauskienė
Pasidalink su draugais