Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Baudžiamosios teisės sąvoka

Baudžiamosios teisės sąvoka

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Tikslas supažindinti su baudžiamosios teisės sąvoka bei bausmės vaidmenį, rūšis šioje teisėje. Baudžiamosios teisės sąvoka. Bausmės samprata, tikslai bei jų rūšys. Bausmės teorijos. Bausmės sąvoka. Bausmės paskirtis (tikslai). Bausmių rūšys. Išvados.

Ištrauka

Bausmės ištakos yra senos, nes ji egzistuoja nuo seniausių laikų. Ji egzistuoja ir šiandien visame pasaulyje. Ją galima įvardinti kaip auklėjamąją priemonę, tačiau ne tik taip.
Lietuvoje bausmių skyrimą reglamentuoja Baudžiamasis kodeksas. Ji yra skiriama įgyvendinti keletą tarpusavyje susijusių tikslų, t. y. kaip atpildas, auklėjamoji priemonė bei apsaugojimas aplinkinių žmonių nuo nusikaltimų.
Atsižvelgiant į tai galima teigti, kad bausmė nėra vien tik atpildas žmogui darančiam nusikaltimus, arba tai nėra vien tik apsisaugojimas nuo didesnio nusikaltimų skaičiaus. Kaip jau yra minėta, kad ji apima daugiau tikslų.
Bausmė gali būti skiriama tik remiantis tam tikrais teisės aktais. Jos skyrimą galima vadinti tokiu procesu, kai teismas parenka konkrečią baudžiamajame įstatyme numatytą prievartos priemonę asmeniui pripažintam kaltu nusikalstamos veikos padarymu.
Šio referato tikslas supažindinti su baudžiamosios teisės sąvoka bei bausmės vaidmenį, rūšis šioje teisėje.
Žmonių ar valstybės interesams apginti baudžiamaisiais įstatymais ar kitomis normomis yra nustatomas draudžiamų veikų ratas. Asmuo, savo veiksmais pažeisdamas vieną ar kelis nustatytus draudimus, padaro žalą teisės saugomiems gėriams – t. y. nusikaltimą. Suprantama, kad dėl to neišvengiama teisinė pasekmė – bausmė. Taigi nusikaltimas ir bausmė – tai tos dvi pagrindinės kategorijos, kurių pagrindu formuojama visa teisės šaka – baudžiamoji teisė.
Atsižvelgiant į tai, kuriam iš šių dviejų elementų atiduodama pirmenybė, baudžiamosios teisės sąvoka gali būti konstruojama dvejopai. Jeigu į pirmą vietą iškeliamas nusikaltimas, tai bausmė bus logiška jo pasekmė. Tačiau svarbiausiu gali būti laikoma nubaudimas už padarytą nusikaltimą. Tuomet nubaudimo pagrindas yra nusikaltimo padarymas. Iš čia dvejopai ir kildinama šios teisės šakos sąvoka: jus poenale arba jus criminale, Strafrecht arba Kriminalrecht, Penal Law arba Criminal Law. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Dydis16.26 KB
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasEdukologijos ir socialinio darbo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Baudziamosios teises savoka [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Marijampolės kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Jarusevičienė
Pasidalink su draugais