Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Lietuvos kariuomenės indėlis tarptautinio saugumo užtikrinimui

Lietuvos kariuomenės indėlis tarptautinio saugumo užtikrinimui

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Tikslas: išanalizuoti Lietuvos kariuomenės indėlį užtikrinant tarptautinį saugumą. Istorinė tarptautinių operacijų raidos apžvalga. Lietuvos užsienio ir saugumo politika. Lietuvos kariuomenės dalyvavimas tarptautinėse operacijose. Lietuvos kariuomenės indėlis pasaulio taikai palaikyti. Iššūkiai Lietuvos kariuomenei. Išvados.

Ištrauka

Tarptautinis saugumas politikų leksikoje įsigalėjo palyginus visai neseniai, tačiau tai nereiškia, kad saugumo problemų nebuvo ir anksčiau. Saugumo sąvoka, visų pirma, reiškia taikos siekį ir jo įtvirtinimą valstybių gyvenime.
Lietuva siekia tapti lygiaverte tarptautinių organizacijų nare ir stengiasi įdėti kuo didesnį indėlį. Lietuva tapusi šių organizacijų nare, ne tik pati gauna saugumo garantijas, bet taip pat turi įnešti ir savo indėlį stiprinant stabilumą ir saugumą visame pasaulyje. Tam tikslui Lietuvos kariuomenė dalyvauja tarptautinėse taikos palaikymo misijose.
Dalyvavimas tarptautinėse operacijose — svarbus Lietuvos užsienio ir saugumo politikos įgyvendinimo instrumentas. Lietuvos karių dalyvavimas tarptautinėse operacijose – mūsų šalies indėlis į tarptautinį saugumą. Dalyvaudama saugumo užtikrinimo ir stabilumo stiprinimo įvairiuose pasaulio regionuose operacijose, Lietuva įtvirtina savo, kaip patikimos bei aktyvios Aljanso narės statusą. Lietuva turi būti aktyvi, matoma, patikima tarptautinės politikos dalyvė. Tokia galimybė, visų pirma, atsiranda dalyvaujant tarptautinių organizacijų, kurių narė yra Lietuva, veikloje, o tai suteikia Lietuvai politinio "svorio" bei galimybę labiau įsitvirtinti ir būti pripažintai tarptautinėje arenoje. Aktyvumas bei pasirengimas įgyvendinant prisiimtus įsipareigojimus, suteikia progą Lietuvą tinkamai išnaudoti teikiamus privalumus bei sėkmingai prisidėti prie stabilumo pasaulyje.
Pasirinkau šią temą, nes visada domėjausi Lietuvos užsienio politika, kariuomenės dalyvavimu tarptautinėse operacijose, saugumo ir taikos politika pasaulyje. Paauglystėje net siejau savo ateitį su "kareiviška koše". Tad buvo įdomu rinkti informaciją, skaityti įvairius straipsnius internete, KAM internetiniame puslapyje, informaciniuose leidiniuose "Krašto apsauga", "Kardas", taip pat perskaityti keletą knygų, žiūrėti televizijos laidas, susijusias su šia tema, klausytis diskusijų, kokią naudą Lietuva teikia dalyvaudama tarptautinėse misijose.
Svarbiausias darbo tikslas, atspindėtas ir temoje, – išanalizuoti Lietuvos kariuomenės indėlį užtikrinant tarptautinį saugumą.
Iškėliau keletą uždavinių šiam tikslui pasiekti:
*Aprašyti Lietuvos kariuomenės dalyvavimo tarptautinėse operacijose raidą;
* Apibrėžti Lietuvos saugumo ir užsienio politiką;
* Identifikuoti tarptautines operacijas, kuriose dalyvavo ar/ir dalyvauja Lietuvos kariuomenė bei išskirti iššūkius, laukiančius mūsų kariuomenės;
* Įvertinti Lietuvos kariuomenės dalyvavimo naudą tarptautinėse operacijose, ištirti naudos efektyvumą;

1990 m. atkūrusi nepriklausomybę Lietuvos Respublika pateko į tokią saugumo aplinką, kokioje niekada nebuvo. Didžiausiomis išorės grėsmėmis tapo militarizuotų, politiškai, ekonomiškai, ekologine ir socialine prasme nestabilių ir sunkiai nuspėjamo elgesio valstybių kaimynystė, o Lietuva, kaip ir visos mažosios valstybės, turėjo spręsti išgyvenimo ir savo
pozicijų įtvirtinimo regione problemas. Nacionalinio saugumo politikos strategiją Lietuvai teko kurti iš naujo. Atsižvelgdama į istorinę patirtį ir tradicijas, Lietuva nematė kitos alternatyvos kariniam saugumui užtikrinti, įtvirtinti Lietuvos vietą pasaulio žemėlapyje ir sukurti sąlygas šaliai klestėti, kaip siekti šalies narystės daugiašaliame kolektyvine gynyba pagrįstame aljanse.
Būtent todėl narystė NATO tapo Lietuvos nacionalinio saugumo ir užsienio politikos prioritetu ir 1994 m. sausio 4 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas A. Brazauskas išsiuntė oficialų laišką NATO generaliniam sekretoriui, prašydamas priimti Lietuvos Respubliką į NATO ir pareikšdamas, jog "Lietuva siekia įnešti savo indėlį į Šiaurės Atlanto saugumą, įstodama į Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją". ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Dydis25.07 KB
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasPolitikos mokslų ir diplomatijos institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos kariuomenes indelis tarptautinio saugumo uztikrinimui [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Vaičenonis
Pasidalink su draugais