Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Strateginio plėtros plano lyginamoji analizė: Tauragės rajonas

Strateginio plėtros plano lyginamoji analizė: Tauragės rajonas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435
Aprašymas

Tauragės rajono strateginio plėtros plano 2004–2010 metams ir 2007 metų biudžeto projektų, dotuojamų iš valstybės biudžeto, lyginamoji analizė. Įvadas. Literatūros šaltinių analizė. Vietos savivaldos samprata. Savivaldybių biudžetų sandara ir formavimas. Savivaldybių biudžetų sudarymo metodai. Savivaldybių strateginis planavimas. Viešojo sektoriaus strateginio valdymo ypatumai. Institucijų strateginis veiklos planavimas. Savivaldos institucijų strateginis planavimas. Regionų plėtros planai. Tyrimo metodologija. Programų vertinimo samprata. Programų vertinimo (PART) modelis. Programų vertinimas Lietuvoje. Situacijos analizė. Tauragės rajono bendroji statistika. Tauragės rajono strateginio plano apžvalga. Sutrumpinta Tauragės rajono savivaldybės plėtros strategija. Tauragės rajono strateginio plėtros plano įgyvendinimas. 2007m. Tauragės savivaldybės biudžeto dotuojamų pagal valstybės investicijų programą projektų analizė. Tauragės miesto kultūros namų rekonstrukcijos projekto analizė. Projektinė dalis. Projekto bazinis vertinimas. Projekto vertinimas pagal PART modelį. Išvados ir pasiūlymai. Priedas (1).

Ištrauka

Integracijos į tarptautines erdves ir prisitaikymo prie globalizacijos ir informacinės visuomenės normų procesai, vykdant ir regioninę politiką, negali apsieiti be strateginių veiksmų. Strateginis planavimas savivaldos institucijose padeda sukurti racionalią valdymo sistemą, pagrįstą subalansuotos plėtros principais. Tai leidžia savivaldybėms veiksmingiau naudoti biudžeto lėšas, koordinuoti įvairių sektorių programas ir jų įgyvendinimą. Ypač svarbu, kad strateginis planas neliktų vien dokumentu. Norint pasinaudoti strateginio valdymo privalumais savivaldoje, strateginio planavimo ir biudžetų rengimo procesai turi būti glaudžiai susiję. Deja, tik visai neseniai atsirado supratimas, kad biudžeto sudarymą būtina sieti su strateginiu planavimu.
Problemos aktualumas. Viena Lietuvos savivaldos institucijų ypatybė yra ta, kad savivaldybių biudžeto pajamų struktūroje dominuoja tikslinės dotacijos, kurių naudojimas griežtai reglamentuotas, o pajamos iš mokesčių sudaro labai mažą savivaldybių biudžeto dalį. Todėl svarbu išsiaiškinti, ar valstybės skiriamos lėšos savivaldybėms yra tikslingai ir efektyviai naudojamos, taip pat ar valstybės finansuojami projektai atitinka rajono strateginės plėtros prioritetus.
Tyrimo objektas. Tauragės miesto kultūros namų renovacijos projektas - kaip strateginių rajono plėtros tikslų įgyvendinimo priemonė. Šį projektą analizei pasirinkau todėl, kad jo vykdymui iš 2007m. tikslinių biudžeto dotacijų buvo skirta daugiausia lėšų.
Darbo tikslas: atlikti Tauragės rajono strateginio plėtros plano 2004-2010 metams ir 2007 metų biudžeto valstybės dotuojamų projektų lyginamąją analizę.
Darbo uždaviniai:
1. aptarti savivaldos institucijų biudžetinę sandarą ir biudžetų formavimo metodus;
2. išanalizuoti teorinius savivaldos institucijų strateginio planavimo metodus, ypatybes ir situaciją Lietuvoje;
3. aptarti projektų vertinimo modelius kaip tyrimo metudus;
4. išanalizuoti 2007m. Tauragės savivaldybės biudžeto dotuotų pagal valstybės investicijų programą projektų ryšį su 2004-2010m. strateginiu planu;
5. atlikti pasirinkto projekto bazinį vertinimą;
6. atlikti pasirinkto projekto vertinimą pagal PART modelį;
7. pateikti išvadas ir pasiūlymus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo kursinis darbas
KategorijaViešasis administravimas
TipasKursiniai darbai
Apimtis32 puslapiai 
Dydis200.3 KB
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Strateginio pletros plano lyginamoji analize Taurages rajonas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 32 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Alminauskienė
Pasidalink su draugais