Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Medicina>Kineziterapija>Profesinės veiklos praktikos ataskaita: kineziterapija

Profesinės veiklos praktikos ataskaita: kineziterapija

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Bendrosios kineziterapijos pagrindai. Įvadas. Išeminio galvos smegenų insulto samprata. Pacientė serganti išeminiu galvos insultu. Nusiskundimai. Anamnezė. Pacientės įvertinimas. Apžiūra. Apčiuopa. Kojos sąnarių judesių amplitudės matavimai. Lovetto metodas. Barthel indekso nustatymas. Tyrimo duomenų analizė. Pacientės problemos. Masažas sergant išeminiu galvos insultu. Masažo tikslai. Masažo metodika ir technika.

Ištrauka

Galvos smegenų insultas yra didelė daugelio šalių visuomenės sveikatos problema. Iš oficialios statistikos pateikiamų duomenų matyti, kad galvos smegenų insultas yra viena iš pagrindinių darbingo amžiaus žmonių sergamumo ir invalidumo priežasčių. Lietuvoje sergamumas insultu yra 272 atvejai 100 000 gyventojų, o mirtingumas – 62 atvejai 100 000 gyventojų .
Europoje kasmet beveik vienas milijonas žmonių patiria insultą, 400 tūkstančių susirgusiųjų miršta. Daugiau kaip 50% žmonių po insulto kenčia dėl laikinos ar nuolatinės negalios. Galvos smegenų insultas, priklausomai nuo pažeidimo sunkumo ir lokalizacijos, gali sukelti įvairius klinikinius sindromus: judėjimo funkcijos, jutimų, vegetacinius, aukštosios nervinės veiklos, psichikos ir kt. sutrikimus. Lietuvoje apie 80% pacientų, persirgusių galvos smegenų insultu, tampa invalidais dėl kognityvinių, motorinių funkcijų pažeidimų, sutrikdančių jų kasdieninę veiklą bei darbingumą. Susirgus insultu sutrinka judėjimo ir apsitarnavimo funkcijos. Žmogus tampa priklausomas nuo kitų. Tai ne tik asmeninė, bet ir visuomeninė problema : kai vienas šeimos narys tampa priklausomas nuo aplinkinių, sutrinka ir kitų šeimos narių gyvenimas. Taikant reabilitacijos priemones ligoniai gali atgauti sutrikusias judėjimo ir apsitarnavimo funkcijas. Gerėjant ligonių mobilumui, jie tampa savarankiškesni kasdieninėje veikloje. Taip lengviau sprendžiamos paties ligonio ir jį supančių žmonių socialinės problemos. Nuo šių funkcijų atgavimo, gebėjimo eiti, persikelti, apsitarnauti labai priklauso ir ligonio artimųjų gyvenimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKineziterapijos praktikos ataskaita
KategorijaMedicina >  Kineziterapija
TipasPraktikos ataskaitos
Apimtis13 puslapių 
Dydis28.82 KB
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
FakultetasMedicinos ir socialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Profesines veiklos praktikos ataskaita kineziterapija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais