Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Psichologija>Psichologija: jutimas ir suvokimas

Psichologija: jutimas ir suvokimas

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Jutimai ir suvokimas. Suvokimas. Jutimai. Pojūčiai. Objektų judėjimas. Spalvų suvokimas. Sensorika. Tikslas. Teorinė apžvalga. Spalvų suvokimas. Ketvirtosios funkcijos sensorika. Subjektinė sensorika (Don Kichotas, Hekslis). Adaptacija ir pripratimas. Šeštasis pojūtis. Jutimai. Kaip mes pažįstame gamtos ir visuomenės reiškinius. Išvados. Jutimo ir suvokimo skirtumas.

Ištrauka

Suvokimas - tai aplinkos, pasaulio, bei savęs pažinimas jutimo organais. Tai yra tiesioginis pažinimas.
Jutimai - kai gimstame mūsų jutimai jau būna susiformavę. Tačiau kai augame, jutimai formuoja mus pačius. Jutimai yra mūsų antenos, suvokimas, mūsų instinktai, tai nuo jų priklauso, kaip mes pažįstame pasaulį ir kaip pasaulis pažįsta mus.
Pojūčiai – daiktų ir reiškinių įvairių savybių vaizdai mumyse. Pojūčiais vadiname jutiminio pažinimo procesus, kuriais pažįstamos tikrovės daiktų ir reiškinių savybės, kai jos veikia jutimo organus.
Suvokiame objektų judėjimą, nes jų atvaizdai tinklainėje juda. Tačiau sugebame suvokti objektų judėjimą ir kai jų atvaizdai tinklainėje nejuda, tai – stroboskopinis judėjimas.
Spalva – subjektyvus šviesos sukeltas pojūtis, kurį apibūdiname šviesos ryškumu, sodrumu, skaistumu, spalviniu tonu.
Spalva padeda atpažinti ir klasifikuoti objektus
Tikslas - formuoti analitinius mikro ir makro aplinkos gebėjimus tarpdisciplininiame vartotojų elgsenos ir vartojimo teorijų diskurse. Uždavinys : įgyti teorinias žinias apie vartotojų ir organizacijų elgseną, jų sprendimo priėmimo modelius. Susipažinti su galimais vartotojų elgesio tyrimo metodais ir modeliais.
XIX a. vid. atsirado psichologijos šaka, kurioje buvo siekiama išmatuoti jutimus, santykį tarp stimulo ir jutimo. Atstovai: Frechner ir Weber.
Freechner – vokiečių mokslininkas, nustatęs, kad pojūtis stiprėja proporcingai stimulo intensyvumo logaritmui. Tarp stimulo intensyvumo ir pojūčio nėra tiesinės priklausomybės.
Weber – nustatė, kad kuo stipresnis stimulas, tuo daugiau jo stiprumo turi pasireikšti, kad pokytis būtų pastebėtas.
Buvo suformuluotas Frecner-Weber dėsnis, kuris laikomas pagrindiniu psichologijos dėsniu: stimulas turi judėti su tam tikra proporcija, kad sukeltų tiesinį atsako padidėjimą.
Jaučiame ne visus išorės dirgiklius, mūsų jutimo organai jautrūs tik tam tikro intensyvumo dirgikliams.
Suvokimas. Tai juntamosios informacijos tvarkymas ir interpretavimas, leidžiantis atpažinti prasmingus objektus ar įvykius. Jutimai – žinių apie pasaulį šaltinis. Jais gauname informaciją apie daiktų savybes. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Dydis20.23 KB
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Psichologija jutimas ir suvokimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Utenos kolegija / 1 Klasė/kursas
  • L. Gerulskienė
Pasidalink su draugais