Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Nevyriausybinės organizacijos (NVO): Raudonojo kryžiaus organizacija

Nevyriausybinės organizacijos (NVO): Raudonojo kryžiaus organizacija

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. NVO (Nevyriausybinių organizacijų) raida lietuvoje. NVO (Nevyriausybinių organizacijų) užuomazgos Lietuvoje. NVO (Nevyriausybinių organizacijų) tarpukario Lietuvoje. NVO (Nevyriausybinių organizacijų) sovietmečio laikotarpiu. NVO (Nevyriausybinių organizacijų) šiuolaikinėje Lietuvoje. NVO (Nevyriausybinių organizacijų) statistika šiuolaikinėje Lietuvoje. NVO (Nevyriausybinių organizacijų) vaidmuo ir šiandienos situacija Lietuvoje.(Nevyriausybinių organizacijų) sistema Lietuvoje. Visuomeninės organizacijos. Asociacijos. Labdaros ir paramos fondai. Viešosios įstaigos. Specifinės ne pelno organizacijos. Išvados. Nevyriausybinės organizacijos (NVO): Raudonasis Kryžius (RK)raudonojo kryžiaus įkūrimo pradžia. Tarptautinis Raudonojo Kryžiaus Komitetas (TRKK). Ženevos konvencija. Raudonasis Kryžius (RK) Lietuvoje. LRK (Lietuvos Raudonojo Kryžiaus) jaunimo veikla. Raudonojo kryžiaus esminiai principai.

Ištrauka

NVO atsiradimas siejamas dar su viduramžiais susikūrusiais labdaros fondais, teikiančiais labdarą ir paramą benamiams. Pirmoji organizacija buvo panaši į šiais laikais egzistuojančius Caritus ir kitas dvasinio pobūdžio paremtas labdaros organizacijas. Tikslių duomenų apie tai, kada Lietuvoje susikūrė pirmoji NVO – nėra, tačiau pirmąja tokia save laiko Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija, šalyje įsikūrusi dar IX amžiuje ir veikianti pagal atskira Lietuvos raudonojo Kryžiaus draugijos įstatymą.
Daugelis Lietuvos Respublikos piliečių dar ir dabar nelabai žino, ką reiškia neseniai mūsų kasdieniam žodyne atsiradęs terminas "nevyriausybinė organizacija" arba jo santrumpa NVO. Nevyriausybinė organizacija yra laisva piliečių valia įkurta demokratinė organizacija, kuri tarnauja visuomenės ar jos grupių labui, nesiekia pelno ar tiesioginio dalyvavimo valstybės valdyme. NVO būdingi bruožai: 1) organizacinė forma; 2) prigimtinė nepriklausomybė nuo valdžios ir valdymo institucijų; 3) ne pelno paskirstymo principas – gautas pelnas investuojamas į pagrindinę įstatuose numatytą veiklą, o ne padalinamas steigėjams, nariams ar dalininkams; 4) savivalda ir demokratiškas sprendimų priėmimas; 5) savanoriškumas – laisvas narių įstojimas, savanoriškai dovanotas turtas ir lėšos; 6) tarnavimas visuomenės labui , o ne individui ar šeimai.
Kolektyviniai veiksmai , teisė jungtis bendrai veiklai yra prigimtiniai žmogaus bruožai. Ir užsienio ir Lietuvos , nevyriausybinės organizacijos steigėsi ir veikė tam tikriems visuomenės tikslams ar poreikiams tenkinti nuo pat seniausių laikų. Tada dar nebuvo termino "nevyriausybinės", kuris nusako tik vieną tokių organizacijų bruožą.
Nevyriausybinių organizacijų visuma kartais dar apibūdinama kaip ne pelno, savanoriškasis, nepriklausomas arba "trečiasis" sektorius.
Lietuvoje plačiausiai žinomi tokie nevyriausybinių organizacijų tipai : visuomeninės organizacijos, asociacijos , labdaros ir paramos fondai, profesinės sąjungos, bažnyčios ir religinės organizacijos, daugelis viešųjų įstaigų . Šios organizacijos ir kitos visuomeninės organizacijos ir sudaro Lietuvos NVO sistemą. Tai mes ir aptarsime šiame darbe. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKonstitucinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Dydis21.13 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasPolitikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nevyriausybines organizacijos (NVO) Raudonojo kryziaus organizacija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Vytautas Sinkevičius
Pasidalink su draugais