Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Pedagogika>Specialioji pedagogika>Vaikų ir paauglių elgesio sutrikimai

Vaikų ir paauglių elgesio sutrikimai

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Kaip galvos smegenys valdo elgesį. Elgesio sutrikimus turintys vaikai. Bendraamžių įtaka agresijos formavimuisi. Asmenybės ir elgesio nukrypimų korekcija. Paauglių elgesį sąlygojantys veiksniai. Brendimo įtaka paauglių elgesiui. Deviacinis paauglių elgesys. Socialinės rizikos grupei priklausančių paauglių elgesio sutrikimai. paauglių sutrikusio elgesio sprendimo būdai.

Ištrauka

problemų, kitokią negalią. Ankstyvajame ir ikimokykliniame amžiuje apibrėžti elgesio sutrikimus yra labai sunku. Beveik visi vaikai tam tikrais amžiaus tarpsniais turi elgesio problemų, tačiau ne visus juos apibūdiname kaip elgesio problemų turinčius vaikus.
Elgesio sutikimu reikėtų laikyti tokį vaiko elgesį, kuris trukdo formuotis priimtiniems toje socialinėje, kultūrinėje ir ekonominėje terpėje, santykiams su visuomene, aplinka.Vaiko emocijų ir elgesio sutrikimų prigimtis ir formos labai įvairios. Ypač didelę įtaką vaiko ir aplinkos santykių formavimuisi turi socialinė aplinka,šeima, kultūros tradicijos.
Daugelis autorių nurodo, kad neadekvatus vaiko elgesys išryškėja tam tikrose situacijose – socialiniuose konfliktuose, kurie pirmiausia iškyla šeimoje, vėliau ikimokyklinėse įstaigose ir mokyklose. Taip atsiranda ir formuojasi socialinių – psichologinių veiksnių, determinuoti elgesio sutrikimai. Yra ir kita kategorija vaiko emocijų ir elgesio sutrikimų, kurie atsiranda dėl centrinės nervų sistemos pažeidimų.
Vertinti vaiko elgesį, kaip sutrikusį galima tik tada, kai esame susipažinę su jo vystymosi ypatumais, sąlygomis, kuriomis vaikas augo. Išvadas apie elgesio ar emocijų sutrikimą galima daryti tik išanalizavus elgesio pobūdį sąlygas, kuriomis pasireiškia apibendrinus įvairių specialistų (vaikų psichoneurologo psichologo, specialiojo pedagogo) stebėjimus bei išvadas.
Elgesio sutrikimus turinčius vaikus galima apibūdinti pagal tokius požymius.
- nesugebėjimas mokytis, kuris nėra paaiškinamas intelektualiniu, sensoriniu ar somatinės sveikatos faktoriumi;
- nesugebėjimas palaikyti draugiškus tarpusavio santykius su bendraamžiais ir mokytojais;
- netinkamas elgesys ar jausmų apraiška įprastinėje aplinkoje;
- nuolatinė bloga nuotaika ar depresija;
- psichinių sindromų išryškėjimo tendencija ir baimė, susieta su asmeninėmis ar mokyklinėmis problemomis.
Kiekvienas žmogus gyvendamas skirtinguose žemynuose, valstybėse, miestuose ar kaimuose ir, žinoma, šeimose yra auginamas ir auklėjamas skirtingais būdais bei metodais, tačiau nesvarbu, kur ir kaip gyventum, tėvai siekia, kad jų vaikai būtų paklusnūs, dori, mandagūs, protingi, elgtųsi tinkamai ir dar išsiugdytų begalę teigiamų savybių. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSpecialiosios pedagogikos referatas
KategorijaPedagogika >  Specialioji pedagogika
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Dydis32.72 KB
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinės gerovės ir negalės studijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vaiku ir paaugliu elgesio sutrikimai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Kazlauskas
Pasidalink su draugais