Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Konstitucinė įstatymų samprata ir bruožai

Konstitucinė įstatymų samprata ir bruožai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Tikslas – atskleisti konstitucinių įstatymų sampratą ir bruožus, remiantis Lietuvos Respublikos Konstitucija bei kita teisine literatūra. Lietuvos konstitucinės teisės šaltiniai. Konstitucinės teisės šaltinio sąvoka. Konstitucinės teisės šaltinių sistema. Konstituciniai įstatymai Lietuvoje. Konstitucinių įstatymų instituto atsiradimas. Konstitucinių įstatymų samprata ir reguliavimo objektas. Lietuvos konstitucinių įstatymų priėmimo ir keitimo tvarka. Lietuvos konstitucinių įstatymų sąrašo problema. Konstitucinių įstatymų vieta Lietuvos teisinėje sistemoje. Išvados. Summary.

Ištrauka

Pagrindiniai valstybės valdžios principai atsispindi konstitucijose – pagrindiniuose įstatymuose, kurie yra svarbiausias valstybinės teisės šaltinis. Valstybinė teisė reguliuoja valstybinius santykius, susijusius su valstybės valdžios įgyvendinimu. Konstitucija – tai pagrindinis valstybės įstatymas, turintis aukščiausią teisinę galią. Konstitucijos normos reguliuoja visus svarbiausius žmogaus, visuomenės ir valstybės gyvenimo klausimus.
1992 m. LR Konstitucija į Lietuvos teisinę sistemą įvedė naują teisinį instrumentą - konstitucinius įstatymus. Pagal svarbą ir visuomeninių santykių reguliavimo pobūdį įstatymai skirstomi į pagrindinius, konstitucinius ir paprastuosius. "Konstituciniai įstatymai teorijoje apibūdinami kaip įstatymai, papildantys Konstituciją, taip pat kaip įstatymai, sudarantys dalį rašytinės konstitucijos."
Lietuvos konstitucinių įstatymų nagrinėjimas aktualus visų pirma tuo, kad šiuo metu Lietuvos teisininkai skirtingai traktuoja konstitucinių įstatymų institutą.
Konstitucijos 69 straipsnio 3 dalies reikalavimas dėl konstitucinių įstatymų sąrašo patvirtinimo yra bene vienintelė neįgyvendinta Konstitucijos norma.

Pagrindinis šio darbo tikslas – atskleisti konstitucinių įstatymų sampratą ir bruožus, remiantis Lietuvos Respublikos Konstitucija bei kita teisine literatūra.

Šiam tikslui pasiekti darbe įgyvendinsiu tokius uždavinius:
1. Nagrinėti konstitucinius įstatymus kaip teisės šaltinius Lietuvos teisinėje sistemoje;
2. Aptarti konstitucinių įstatymų instituto atsiradimo istoriją;
3. Aptarti konstitucinių įstatymų sampratą, reguliavimo objektą, jų vietą Lietuvos teisinėje sistemoje;
4. Aptarti konstitucinių įstatymų sąrašo problemą.

Darbo struktūra. Darbą sudaro įvadas, du skyriai, išvados, santrauka anglų kalba bei literatūros sąrašas.
Rašydama šį darbą remsiuosi Lietuvos Respublikos Konstitucija, teisės aktais bei įvairių lietuvių autorių knygomis apie teisės teoriją ir konstitucinę teisę. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKonstitucinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Dydis48.2 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konstitucine istatymu samprata ir bruozai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • V. Staugaitytė
Pasidalink su draugais